Aktualności

„Pro Masovia” dla Zakładu Pomocy Doraźnej w ciechanowskim szpitalu

2019.12.02 12:50 , aktualizacja: 2019.12.02 14:31

Autor: opr.WKZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • w rzędzie stoją ratownicy medyczni i lekarze Zakłdu Pomocy Doraźnej w Ciechanowie razem z marszałkiem Adamem Struzikiem i radnym województwa Konradem Wojnarowskim Dyplomy uznania za...
  • wewnątrz ambulansu ratownictwa medycznego stoi ratownik medyczny i marszałek Adam Struzik Nowe ambulanse będą służyły...
  • marszałek Adam Struzik, radny województwa Konrad Wojnarowski oraz odnaczeni medalem i dyplomami uznania Marszałek Adam Struzik...

Marszałek Adam Struzik uhonorował Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia” Zakład Pomocy Doraźnej, działający w strukturach Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie, za wybitne zasługi w ratowaniu życia i zdrowia mieszkańców północnego Mazowsza.

 

Dyplomy uznania za wyróżniającą się pracę trafiły do dyrektora ciechanowskiego szpitala Andrzeja Kamasy, kierownika Zakładu Pomocy Doraźnej (ZPD) Krzysztofa Malinowskiego oraz 23 ratowników medycznych, lekarzy i pielęgniarek.

Medal i dyplomy wręczyli marszałek Adam Struzik oraz radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski podczas uroczystości jubileuszowych w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie, połączonych z wprowadzeniem do Systemu Ratownictwa Medycznego dwóch nowych ambulansów.

 

– Gratuluję wspaniałego jubileuszu. Dziękuję lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym za zaangażowanie i codzienny trud niesienia pomocy potrzebującym. Dodatkową dobrą wiadomością dla mieszkańców jest – wprowadzenie  kolejnych  ambulansów do Systemu Ratownictwa Medycznego. Niech dobrze służą – mówił marszałek Adam Struzik.

 

Pogotowie ratunkowe w Ciechanowie powstało w 1949 r, z inicjatywy przedstawicieli Polskiego Czerwonego Krzyża oraz ówczesnego dyrektora szpitala w Ciechanowie Karola Szwanke. Ponad 100 lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych na przestrzeni 70 lat niosło pomoc mieszkańcom.

 

ZPD to zespół wykwalifikowanych lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek. Przez całą dobę udzielają świadczeń medycznych chorym w stanach zagrożenia życia (udar mózgu, zawał serca). Z pełnym poświęceniem ratują też ofiary wypadków drogowych oraz katastrof budowlanych. W ubiegłym roku karetki ZPD interweniowały 6250 razy. Dzięki kompetencji, doświadczeniu i zaangażowaniu całego zespołu ZPD udało się uratować życie wielu mieszańcom północnego Mazowsza.

 

W Zakładzie Pomocy Doraźnej szkolą się także przyszłe kadry ratowników medycznych. ZPD bierze również czynny udział w ćwiczeniach służb ratunkowych, zabezpiecza także lokalne imprezy sportowe i rozrywkowe.

Podczas jubileuszu uroczyście odsłonięto portrety zasłużonych dla historii szpitala lekarzy – Bogdana Zbyszyńskiego i Edwarda Chrostka. W Kaplicy Szpitalnej odprawiona została msza święta w intencji pracowników Zakładu Pomocy Doraźnej.

 

 

Liczba wyświetleń: 340

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.