Aktualności
Świątecznie i surrealistycznie
2019.12.09 13:35 , aktualizacja: 2020.05.25 08:00
Autor: Muzeum Romantyzmu, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska
- Podczas 591. Koncertu...
- Chór założyła - i jest jego...
- Chór Camerata Varsovia...
- Muzeum zaprosiło też na...
- Robert Ołdakowski...
- Wystawa prezentuje zdjęcia...
W Oranżerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze można było usłyszeć już kolędy i pastorałki. Do końca grudnia otwarta też będzie wystawa fotografii, wykonanej techniką w tzw. bliskiej podczerwieni. Placówka jest jednostką Samorządu Województwa Mazowieckiego.
591. Koncert Niedzielny
Muzeum Romantyzmu gościło Chór Camerata Varsovia pod dyrygenturą Elżbiety Siczek. Chór powstał w 2000 r. i od początku zrzesza miłośników muzyki chóralnej z różnych środowisk. To grupa pasjonatów, którzy chcą poświęcić swój wolny czas, energię i wielką miłość muzyce.
Chór wykonał najpiękniejsze znane kolędy i pastorałki. Wśród nich znalazły się utwory: Bracia patrzcie jeno (oprac. Wojciech Szaliński), Adeste Fidelis (John F. Wade), Raduj się świecie (muz. Gerg Friedrich Haendel), O Gwiazdo Betlejemska (oprac. Stanisław Niewiadomski), Cicha noc (muz. Franz Gruber, oprac. David Willcocks), Carol of the Bells (oprac. Pentatonix), White Christmas (Irving Berlin) i wiele innych.
W Opinogórze wystąpili: Aleksandra Włodarczyk, Anna Ornoch, Anna Spruch Ewa Majcherczyk, Ewa Ornoch, Iwona Okraska, Martyna Benedyka (sopran); Andrzej Jachimiak, Damian Młynarz, Dawid Miftadinow, Dawid Myszka, Marek Kuleta, Sylwester Moskowicz (bas); Agnieszka Dzwonkowska, Alicja Pełka, Anna Czarniak, Monika Konieczna, Magdalena Mankiewicz, Małorzata Małocha, Paulina Siódmak, Marta Szymańska, Patrycja Wojciechowska (alt); Karol Żeleźniak, Marcin Anuszkiewicz, Mirosław Stypa, Seweryn Cezary Kierzkowski (tenor).
Kolejny Koncert Niedzielny przewidziany jest 12 stycznia 2020 r. Będzie to Koncert Karnawałowy. Zapraszamy.
Wystawa fotografii „Ciepłem malowane”
Muzeum zaprosiło też na wernisaż prac Roberta Ołdakowskiego „Ciepłem malowane – niewidzialny świat”. Artysta od ponad 40 lat zajmuje się fotografią. Robert Ołdakowski jest z wykształcenia ekonomistą i elektronikiem. Wiedzę i doświadczenie fotograficzne zdobywał bez specjalistycznych kursów – jedynie rok temu dokształcał się w Warszawskiej Akademii Fotografii. Jest laureatem kilku konkursów fotograficznych.
Wykonuje zdjęcia w różnych technikach i zatrzymuje w kadrze głównie krajobrazy i portrety. Fotografia krajobrazowa od początku jest jednym z jego głównych zainteresowań. Nieustannie poszukuje różnych środków wyrazu – fotomontaż, fotografia 3D, fotografia plenoptyczna ( lytro illum ) czy wreszcie surrealistyczna fotografia w tzw. bliskiej podczerwieni, praktycznie poza zakresem widzialnym przez nasze oczy. To ją właśnie możemy podziwiać na wystawionych w Opinogórze pracach.
Robert Ołdakowski opowiedział o swojej pasji i zastosowanej w eksponowanych pracach technice. W swoich zasobach ma ponad 7 tys. fotografii IR wykonanych na terenie całej Polski, w tym około tysiąc z samej Warszawy. Wystawa będzie dostępna do końca grudnia. Wstęp wolny.
Liczba wyświetleń: 226
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.