Aktualności

Z teatru młodzieżowego na deski Teatru Polskiego

2019.12.16 11:05 , aktualizacja: 2019.12.16 11:36

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • I nagrodę VII Festiwalu...
  • Ogłoszenie werdyktu jury...
  • Pamiątkowe zdjęcie...

Znamy laureatów VII Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu, w tym roku odbywającego się pod hasłem „Kocham Cię jak Irlandię”. Najlepsi okazali się młodzi artyści z Teatru "Maska" ze Szkoły Podstawowej im. Ks. J. Twardowskiego w Chudku (pow. ostrołęcki). Jurorów zachwycili swoją interpretacją „Szkoły obmowy” R.B. Sheridana.

 

Podczas gali finałowej konkursu 13 grudnia laureaci wystąpili na deskach Teatru Polskiego w Warszawie oraz odebrali nagrody. Organizatorami konkursu są Samorząd Województwa Mazowieckiego i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

 

– Gratuluję wszystkim nagrodzonym. Wszystkie interpretacje literatury irlandzkiej młodych aktorów z Mazowsza są naprawdę znakomite. Mamy tu wielu utalentowanych i wrażliwych artystów, dla których ten konkurs może być przepustką do dalszej kariery – mówi wicemarszałek Wiesław Raboszuk

 

W festiwalu wzięło udział w sumie ok. 80 aktorów-amatorów. W pierwszym etapie konkursu jurorzy oglądali nadesłane przedstawienia online. W półfinale komisja oglądała „na żywo” sześć przedstawień. Spośród tych wyłonili najlepsze. Decyzja w sprawie wyłonienia laureata został podjęta jednomyślnie. Dodatkowo, jurorzy zdecydowali o wyróżnieniu opiekunów grup teatralnych, chcąc docenić ich pracę, zaangażowanie, konsekwencję w działaniu i zapał.

 

Lista nagrodzonych

 

I NAGRODA – „Szkoła obmowy” – Teatr "Maska" ze Szkoły Podstawowej im. Ks. J. Twardowskiego w Chudku (pow. ostrołęcki) – za ambicję zmierzenia się z trudnym tekstem klasycznym, za radość tworzenia i poczucie humoru, za kreatywność i umiejętność integracji uczennic i uczniów w różnym wieku, za zespołową grę aktorską – nagroda o wartości 3 tys. zł.

 

WYRÓŻNIENIE za ogólne wrażenie – „Hanrahan Rudy” Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 w Milanówku za wykreowanie poetyckiego świata i umiejętne łączenie indywidualnego wyrazu z grą zespołową, a także za przekonującą prezentację tradycyjnej kultury celtyckiej – nagroda o wartości 1,9 tys. zł.

 

Nagroda za pracę zespołową, aktorską oraz adaptację i reżyserię:

  • spektakl „Czekając na Godota" Szkolnego Teatru PARADOX w Warszawie, w reż. Ryszarda Jakubisiaka, za perfekcyjne wykonanie roli Lucky'ego, odkrywczą interpretację, połączenie plastyki ciała i sztuki słowa – nagroda o wartości 700 zł;

  • spektakl „Pigmalion” Teatru Niedojrzałego w Warszawie pod opieką Agencji Dramatu i Teatru – Fundacja ADIT, w reż. Olafa Parafianowicza, za rolę Elizy Doolittle, kwiaciarki z Covent Garden, za temperament i umiejętność wykreowania pełnowymiarowej roli oraz reżysera sztuki za adaptację i reżyserię – nagroda o wartości 1,3 tys. zł;

  • spektakl „Tańce z Ballybeg” na podstawie dramatu Briana Friela grupy teatralnej z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Gąbinie (pow. płocki) pod opieką Agnieszki Wichrowskiej i Anny Charłusz, za rolę Rose, wyrazistość i prawdę sceniczną oraz żywiołowość – nagroda o wartości 1 tys. zł;

  • spektakl „Królowa piękności z Leenane" na podstawie dramatu Martina McDonagha grupy teatralnej z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach pod opieką Ewy Kamińskiej-Kuć, za rolę Pato Dooley oraz Mag Folan, umiejętność wyrażenia szerokiego wachlarza emocji, a także scenariusz i adaptację sztuki – nagroda o wartości 500 zł.

 

Więcej informacji oraz relacja z gali finałowej VII Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu na stronie FB Festiwalu.

Liczba wyświetleń: 188

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.