Aktualności

167 tys. zł dla strażaków z gminy Skaryszew

2019.12.16 09:05 , aktualizacja: 2019.12.16 12:42

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Dofinansowanie - w sumie...
  • Umowy z beneficjentami...
  • Wszystkie jednostki...

Wszystkie jednostki OSP, które dostały dofinansowanie – w sumie 167 tys. zł – są z gminy Skaryszew w powiecie radomskim. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu specjalistycznego. Umowy z beneficjentami podpisał wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 

Na zakup specjalistycznego sprzętu i wyposażenia OSP Makowiec otrzymał 105 tys. zł. Po 9 tys. zł dostały OSP Skaryszew, OSP Maków i OSP Oddechów. Pozostałe jednostki – OSP Dzierzkówek Stary, OSP Bujak, OSP Zalesie, OSP Chomentów Puszcz., OSP Huta Skaryszewska, OSP Gębarzów i OSP Modrzejowice – podpisały umowy na 5 tys. zł.

– Cieszę się, że możemy wesprzeć również druhów z powiatu radomskiego. Odpowiednie wyposażenie Ochotniczych Straży Pożarnych jest niezwykle ważne dla naszego bezpieczeństwa. Strażacy nie tylko gaszą pożary, ale też często są wzywani do wypadków drogowych, gdzie specjalistyczny sprzęt często jest niezbędny, by móc sprawnie i szybko udzielić pomocy – mówił wicemarszałek Rafał Rajkowski.

W wydarzeniu udział wziął także burmistrz Skaryszewa Dariusz Piątek.

To już kolejny raz, jak Samorząd Województwa Mazowieckiego przyznał środki na doposażenie mazowieckich jednostek OSP. Na zakup sprzętu i wyposażenia przeznaczył w sumie 7,8 mln zł.

Liczba wyświetleń: 241

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.