Aktualności

Betlejemskie Światło Pokoju

2019.12.18 11:15 , aktualizacja: 2019.12.18 12:00

Autor: opr. WKZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Harcerze z Mazowsza przekazują przewodniczącemu sejmiku Ludwikowi Rakowskiemu Betlejemskie Światło Pokoju Przewodniczący Sejmiku...
  • Marszałek Adam Struzik przekazuje podziękowania świąteczne życzenia harcerzom Harcerze przyjmują życzenia...
  • współne zdjęcie delegacji mazowieckich harcerzy Harcerze i zuchy z Mazowsza...
  • marszałek |Adam Struzik przekazuje zuchom słodycze Mazowieckie zuchy otrzymały...

Z hasłem „Światło, które daje moc…” mazowieccy harcerze przekazali na ręce przewodniczącego sejmiku Ludwika Rakowskiego i marszałka Adama Struzika Betlejemskie Światło Pokoju, które jest symbolem nadziei i przyjaźni między narodami.

 

Stało się tradycją, że przedświąteczna grudniowa sesja sejmiku rozpoczyna się od przekazania przez harcerzy Światła Pokoju mazowieckim radnym. W tym roku przynieśli je do sejmiku Komendant Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa Polskiego Harcmistrz Cezary Supeł, Komendantka Chorągwi Stołecznej Harcmistrz Paulina Gajownik, przewodniczący Rady Chorągwi Mazowieckiej Harcmistrz Krzysztof Wasilewski, Komendant Hufca ZHP Sochaczew Podharcmistrzyni Anna Wasilewska i zuchy z Trzeciej Gromady Zuchowej Tęczowa Gromada w Młodzieszynie z drużynową Podharcmistrzynią Elżbietą Boczkowską. Harcerze przekazali przesłanie, by betlejemski ogień – symbol nadziei, pokoju i porozumienia między ludźmi na całym świecie – towarzyszył pracy radnych i samorządowców w kolejnym roku.

Przewodniczący sejmiku Ludwik Rakowski przekazał zuchom słodycze i świąteczne życzenia dla harcerzy na całym Mazowszu.

 

Inicjatywa zapalania Światła Pokoju w Betlejemskiej Grocie i przewożenia go do różnych krajów europejskich, jako znak miłości bliźniego i solidarności między ludźmi, zrodziła się w 1986 r. w radiowej rozgłośni Górnej Austrii ORF w Linzu. Światło każdego roku przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie przekazywane jest harcerzom i skautom z sąsiednich krajów. Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r.

Liczba wyświetleń: 366

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.