Aktualności

Rodzinna Niedziela w świątecznym nastroju

2019.12.16 13:10 , aktualizacja: 2019.12.18 12:40

Autor: Muzeum Romantyzmu, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Dzieci wraz z rodzicami...
  • Dzieci wysłuchały koncertu...
  • „Wyprawie” przewodziła...

Dzieci, które wraz z rodzicami odwiedziły w ostatni weekend Muzeum Romantyzmu w Opinogórze poczuły urok zbliżających się świąt: wykonały lampiony, nie zabrakło melodii kojarzonych z zimą czy wspólnego śpiewania przy kolędowaniu.

 

Projekt nie tylko popularyzuje wiedzę o romantyzmie, historii, sztuce, muzyce i innych dziedzinach życia w epoce, ale również  zachęca do wielopokoleniowych poszukiwań, rozmów, stara się  inspirować do wspólnego działania. Zajęcia są nie tylko doskonałą zabawą, ale także formą edukacji dzieci. Frekwencja podczas grudniowego spotkanie potwierdza dużą popularność tego typu inicjatyw. Rodzinna Niedziela stała się wyczekiwanym sposobem na spędzanie wolnego czasu dla wielu stałych uczestników zajęć, którzy chętnie powracają do naszych muzealnych wnętrz.

 

Smykofonia na Boże Narodzenie

Dzieci wysłuchały koncertu w ramach projektu Smykofonia na Mazowszu. Muzycy zaprosili je na zimowy spacer. „Wyprawie” przewodziła Viola Łabanow z Fundacji „Muzyka jest dla wszystkich”, a muzyczny klimat stworzył zespół The New Warsaw Trio. Zabrzmiał klarnet, akordeon, kontrabas i inne instrumenty perkusyjne. Muzycy zagrali najbardziej znane klasyczne utwory poświęcone zimie: J. S. Bacha, A. Vivaldiego, P. Czajkowskiego, M. Musorskiego. Nie zabrakło również kolęd, znanych i tych mniej znanych, jak góralska „Gore gwiazdka”. Koncert zakończono wspólnym śpiewem przy akompaniamencie dzieci – na dzwonkach, janczarach, tamburynach. Było zimowo i świątecznie.

 

Warsztaty z lampionami

Podczas wydarzenia wręczono także nagrody przyznane w ramach konkursu plastycznego „Idą Święta”. Wszystkie choinkowe ozdoby świąteczne wykonane w ramach konkursu przystroiły choinkę stojącą w oranżerii. W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty rodzinne. Dzieci wraz z rodzicami wykonały lampiony bożonarodzeniowe, które zabrały ze sobą do domów.

 

Kolejne spotkania w ramach Rodzinnej Niedzieli odbędą się 19 stycznia i 16 lutego.

Liczba wyświetleń: 92

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.