Aktualności

Posterunek Policji w Kałuszynie w nowej siedzibie

2019.12.21 13:15 , aktualizacja: 2019.12.23 15:37

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Policjanci z komisariatu w...
  • W budynku, który stał się...
  • W uroczystościach udział...
  • Policjanci otrzymali także...
  • W tradycyjnym spotkaniu...
  • Goście mogli skosztować...

W Kałuszynie (pow. miński) 20 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Posterunku Policji. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Uroczystość przekazania nowych pomieszczeń komisariatu, w których służbę będzie pełniło 6 policjantów, odbyła się na dziedzińcu nowej siedziby, przy ul. Wojska Polskiego 20. Uroczystość rozpoczęła się oficjalnym apelem. Była to także okazja do złożenia podziękowań tym, dzięki którym była możliwa rozbudowa i modernizacja budynku. Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Paweł Dobrodziej, burmistrz Kałuszyna Arkadiusz Czyżewski i Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim insp. Sławomir Rogowski wręczyli symboliczny klucz do nowych pomieszczeń kierownikowi posterunku asp. Piotrowi Gaładykowi. Kałuszyńscy policjanci otrzymali również nowe pojazdy służbowe.

 

Najlepsze życzenia policjantom przekazała członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. – Każde województwo potrzebuje sprawnych i dobrze zorganizowanych jednostek policji. Funkcjonariusze każdego dnia dbają o nasze bezpieczeństwo, jak również o porządek i spokój na ulicach. Dzięki ich ciężkiej służbie i poświęceniu, możemy czuć się komfortowo. Dlatego tak ważne jest także wsparcie, które mogą uzyskać od nas – mieszkańców i władz województwa. Doceniając ich trud i zaangażowanie, staramy się poprawiać warunki ich pracy. Cieszę się, że wspólnymi siłami udało nam się wyremontować nową siedzibę posterunku ­i symbolicznie sprawić naszym funkcjonariuszom udany prezent na Gwiazdkę – podkreślała.

 

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: wicemarszałek Senatu Maria Koc, Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Paweł Dobrodziej i jego zastępca ds. logistyki Włodzimierz Pietroń, przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, lokalnych, a także instytucji i służb mundurowych współpracujących z Policją oraz duchowieństwo.

 

Od września 2003 r. do grudnia 2019 r. poprzedni posterunek mieścił się w budynku Urzędu Miasta w Kałuszynie przy ul. Pocztowej. Remont i rozbudowa budynku przy ul. Wojska Polskiego 20 rozpoczęły się w 2016 r. z inicjatywy władz samorządowych. W budynku mieszczą się także m.in. Ośrodek Pomocy Społecznej, Zakład Gospodarki Komunalnej, ratownicy medyczni oraz klub seniora.

 

Spotkanie opłatkowe

 

Następnie w Kałuszynie, w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa, odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe, z udziałem przedstawicieli władz parlamentarnych, wojewódzkich, lokalnych, delegacji służb mundurowych oraz mieszkańców. Wigilijne spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy burmistrza. Pyszne wypieki przygotowały członkinie lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich.

Liczba wyświetleń: 535

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.