Aktualności

Wigilia miejska w Stanisławowie

2019.12.23 13:10 , aktualizacja: 2019.12.23 15:24

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Tłumnie przybyli mieszkańcy...
  • Janina Ewa Orzełowska...
  • Wigilia mogła się odbyć...
  • Otwarta wigilia cieszyła...

W gminie Stanisławów (pow. miński) odbyła się pierwsza w historii miejska Wigilia. Uczestniczyli w niej mieszkańcy oraz przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowała Janina Ewa Orzełowska.

 

W zorganizowanej po raz pierwszy w historii Wigilii miejskiej udział mogli wziąć wszyscy, którzy chcieli choć na chwilę oderwać się od domowych obowiązków związanych z przygotowaniami do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Z inicjatywą spotkania opłatkowego wyszła wójt gminy Kinga Sosińska, która wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich zadbała o sprawną organizację tego wydarzenia. W tradycyjnym spotkaniu wigilijnym uczestniczyli także przedstawiciele władze sąsiednich gmin, m.in. Hanna Wocial z gminy Jakubów, Tadeusz Gałązka z Dobrego, Komendant Powiatowy Policji z Mińska Mazowieckiego Sławomir Rogowski.

Część artystyczną zapewnili uczniowie ze stanisławowskiej szkoły podstawowej, którzy zaprezentowali specjalnie przygotowane Jasełka.

 

– Święta Bożego Narodzenia to czas spełniania marzeń. Marzeniem Samorządu Województwa Mazowieckiego jest budowanie silnego, zintegrowanego społeczeństwa, które będzie dla siebie życzliwe i pomocne. Dziś już po raz kolejny widzę, że marzenia się spełniają. Państwa obecność pokazuje, jak ważna jest integracja dla lokalnej społeczności. Cieszę się, że mogę być tu dziś z Państwem, choć wiem, że każdy z nas przygotowuje święta w rodzinnym gronie. Ale dziś to my jesteśmy rodziną. Tak jak całe Mazowsze jest jedną, wielką rodziną – podkreślała Janina Ewa Orzełowska.

Liczba wyświetleń: 514

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.