Aktualności

Wsparcie dla OSP z powiatów siedleckiego i łosickiego

2019.12.30 11:55 , aktualizacja: 2019.12.30 13:23

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Dzięki wsparciu Samorządu...
  • Nowoczesne umundurowanie...
  • Druhowie z OSP w Nowych...
  • Zakup specjalistycznego...

Komplety umundurowań bojowych oraz nowy wóz ratowniczo-gaśniczy otrzymały dwie kolejne jednostki OSP w ramach programu wsparcia uruchomionego przez samorząd Mazowsza. W uroczystościach przekazania sprzętu Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Mundury dla OSP Żeliszew

 

Sześć kompletów umundurowań bojowych otrzymali druhowie z jednostki OSP w Żeliszewie Dużym (pow. siedlecki). Do strażaków trafiły kurtki, spodnie, buty, rękawice i hełmy. Zestawy mają najwyższe atesty bezpieczeństwa, co wpłynie na komfort, a przede wszystkim na bezpieczeństwo pracy ochotników. Doposażenie jednostki w Żeliszewie, to kolejny etap realizacji programu mającego na celu zaopatrywanie strażnic z terenu Mazowsza w najnowocześniejszy sprzęt.

 

Nowy wóz dla OSP Nowe Szpaki

 

Ochotnicy z jednostki w Nowych Szpakach (pow. łosicki) otrzymali wsparcie z budżetu samorządu Mazowsza w kwocie 50 tys. zł na zakup nowego, specjalistycznego wozu ratowniczo-gaśniczego, który znacznie usprawni przeprowadzanie akcji. Koszt nowoczesnego auta wyniósł łącznie 150 tys. zł. Zakup możliwy był także dzięki wsparciu Funduszu Sołeckiego oraz gminy Kornica.

 

– Bardzo się cieszę, że wsparcie udzielane dzięki autorskim programom Samorządu Województwa Mazowieckiego cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Liczba wniosków wpływająca od mazowieckich jednostek OSP potwierdza, że uruchamiając pulę środków dla druhów ochotników, podjęliśmy dobrą decyzję. Nasi wspaniali strażacy, niosąc ratunek innym, powinni mieć pewność, że sami są należycie chronieni. Takie formy wsparcia ułatwią ich pracę, ale przede wszystkim wpływają na bezpieczeństwo i powodzenie akcji ratowniczo-gaśniczych – podkreślała Janina Ewa Orzełowska.

Liczba wyświetleń: 430

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.