Aktualności

Ponad 1,2 mln zł z UE na informatyzację urzędu gminy w Wiskitkach

2020.01.03 13:40 , aktualizacja: 2020.02.06 10:24

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Siedmioro uczestników spotkania soi za stołem i prezentuje tablicę z symbolicznie podpisanym czekiem na kwotę inwestycji. Informatyzacja urzędu gminy...
  • Mówi marszałek Adam Struzik, obok radne Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Patrycja Mezińska (po lewej) i Julia Liszewska. Siedzą za stołem prezydialnym. Występuje marszałek Adam...
  • jedenaścioro uczestników spotkania siedzi za długim stołem i słucha wypowiadającego się marszałka Adama Struzika. Realizowany w ramach RPO WM...
  • wójt gminy Wiskitki Rafał Mitura oraz skarbnik gminy Wiskitki Danuta Taras siedzą za stołem i podpisują tablicę z czekiem. Umowę w imieniu...

Szybko, sprawnie i bez wychodzenia z domu – tak niebawem będzie można załatwić wiele spraw w Wiskitkach. Dzięki funduszom unijnym w urzędzie gminy wdrożone zostaną nowoczesne e-usługi administracyjne. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 1,2 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014–2020.

 

Umowę w tej sprawie 3 stycznia podpisali marszałek Adam Struzik i wójt gminy Wiskitki Rafał Mitura. W spotkaniu uczestniczył radny województwa mazowieckiego Leszek Janusz Przybytniak.

 

Informatyzacja oznacza usprawnienie

 

Informatyzacja urzędu oznacza usprawnienie działania administracji publicznej. Wprowadzane zmiany to duże ułatwienie dla mieszkańców, którzy drogą elektroniczną będą mogli załatwić sprawy związane z podatkami od nieruchomości i środków transportowych oraz podatkami rolnym i leśnym.

W ramach inwestycji zakupiony zostanie nowy sprzęt informatyczny, m.in.: serwery, macierz, system backupu wraz z przestrzenią dyskową, router – firewall, komputery z monitorami, a także klimatyzacja do serwerowni. Zakupione zostaną także licencje i oprogramowania dotyczące m.in. portalu podatkowego, aplikacji mobilnej czy systemu obiegu dokumentów. Ponadto pracownicy przejdą szkolenia z zakresu pracy i obsługi systemów informatycznych oraz ochrony danych osobowych.

 

Tytuł projektu: „Informatyzacja administracji publicznej w Gminie Wiskitki w 2019 r.”

Beneficjent: Gmina Wiskitki

Całkowita wartość projektu: 1,57 mln zł

Kwota dofinansowania: 1,25 zł

Działanie: 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza

 

O RPO WM 2014–2020

 

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Za ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 proc. wartości projektu. Dotychczas ogłoszono ponad 170 konkursów i naborów pozakonkursowych, w ramach których beneficjenci z Mazowsza uzyskali ponad 6 mld zł dofinansowania.

Liczba wyświetleń: 349

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.