Aktualności

28. finał WOŚP za nami

2020.01.13 09:50 , aktualizacja: 2020.02.10 08:39

Autor: opr.Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • kobieta i mężczyzna stoją obok siebie, trzymają puszki i deklaracje z zebraną kwotą pieniędzy Marszałek Adam Struzik z...
  • na pierwszym planie rower terenowy przekazany na licytację, z tyłu scena, grają zespoły muzyczne Rower terenowy wylicytowano...
  • dwie kobiety pokazują identyfikatory WOŚP z kwotą pieniedzy zebranyvch na kweście Członek zarządu Janina Ewa...
  • na scenie stoją uczestnicy 28. Finału WOŚP w Płocku 28. Finał WOŚP w Płocku....
  • Kubek z logo 28. Finału WOŚP Kubek 28. Finału WOŚP...
  • Gostynin, sztab WOŚP, uczestnicy spotkania siedzą w kilku rzędach na dużej sali Pełna mobilizacja. Sztab...
  • wolonariusze WOŚP wewnatrz pociągu KM Wielu kwestujących...
  • Wolontariusze WOŚP ze Stanisławowa stoją w kilku rzędach, pozują do zdjęcia W Stanisławowie udało się...
  • kolejarze w mundurach w studiu TVN na finale WOŚP Kolejarze w studiu WOŚP...
  • piątka młodych ludzi w pociągu Kolei Mazowieckich Przez cały dzień 28. Finału...

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 28. z prawdziwie pozytywną energią w całej Polsce. Gorąca atmosfera towarzysząca całej akcji rozgrzała wiele ludzkich serc. Do tej pory zebrano 115 362 894 zł. To więcej niż w ubiegłym roku.

 

Orkiestra wraz ze wszystkimi ludźmi dobrych serc połączyła siły, by w tym roku zebrać fundusze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Środki przekazane przez darczyńców trafią na zakup niezbędnego wyposażenia sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej czy zakładów diagnostyki obrazowej (lampy operacyjne, stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C, zestawy endoskopowe). Planowany jest także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej – inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych, również ultrasonografów i echokardiografów.

 

Wspierają i pomagają

Zbiórka na szczytny cel zmobilizowała Polaków, także Mazowszan, którzy w atmosferze wzajemnej życzliwości i gotowości niesienia pomocy drugiemu człowiekowi hojnie przekazywali datki, dumnie nosząc czerwone serduszka rozdawane przez wolontariuszy WOŚP w podziękowaniu za udzielone wsparcie.

 

Marszałek Adam Struzik, jak co roku, wystąpił w roli wolontariusza WOŚP. Razem z rodziną oraz dyrektorem Delegatury UMWM w Płocku Tomaszem Kominkiem kwestował w płockiej Orlen Arenie – Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.

 

– Szczytne cele, jakie wyznacza sobie każdego roku Fundacja WOŚP, są niezwykle istotne społecznie i bardzo potrzebne. Nowoczesny sprzęt medyczny to marzenie każdego szpitala. Dziękuję Jurkowi Owsiakowi i jego ekipie za to, że te marzenia spełniają i cieszę się, że wiele osób otworzyło swoje serca. Dziękuję wszystkim darczyńcom – podkreślił marszałek Adam Struzik.

 

W Sztabie WOŚP w Gostyninie kwestował wicemarszałek Wiesław Raboszuk. W imieniu samorządu Mazowsza przekazał też na licytację rower terenowy, za który udało sie uzyskać blisko 3 tys. zł.

 

Członek zarządu Janina Ewa Orzełowska w tym roku wsparła organizację sztabów w gminie Stanisławów (w Stanisławowie i Pustelniku). Poza współorganizacją, przekazała na licytację komplet ekskluzywnych piór, obraz oraz albumy zdjęciowe. Wszystkie upominki cieszyły się dużym zainteresowaniem licytujących. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu mieszkańców udało się zebrać ponad 40 tys. zł – rekordową dla gminy kwotę w historii wspierania WOŚP.

 

– Uważam, że zawsze warto pomagać. Nie tylko tego jednego dnia. Ważne, by w naszym codziennym życiu gościła życzliwość i chęć niesienia wsparcia potrzebującym. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspaniała inicjatywa, która też łączy pokolenia. Tego dnia pokazujemy, że w jedności naszego narodu tkwi ogromna siła. Mam nadzieję, że przed nami jeszcze wiele lat funkcjonowania Orkiestry. Nie przestawajmy pomagać – podkreśla członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Samorząd Mazowsza przeznaczył także w tym roku na licytację karbonowy rower szosowy oraz pierwszą koszulkę nowej zawodowej grupy kolarskiej „Mazowsze. Serce Polski”.

 

Koleje Mazowieckie też zagrały z WOŚP

Przez cały dzień 28. Finału kwestujący wolontariusze mogli podróżować nieodpłatnie wszystkimi pociągami uruchamianymi przez KM. Można było również wylicytować szkolenie na symulatorze pojazdu kolejowego „Elf”, przejazd w kabinie maszynisty, dzień w dyspozyturze, a także wyjątkowe przedmioty związane z 15-leciem spółki. Podróżujący pociagami Kolei Mazowieckich mieli okazję zobaczyć film promujący 28. Finał WOŚP. Kolejarze w zielonych mundurach pojawili się także, 12 stycznia, w transmisji z finałowego studia WOŚP.

 

Orkiestra gra

Finał 28. WOŚP za nami, ale ciekawe aukcje i licytacje trwają nadal, a wśród nich jest m.in. siedem niespodzianek od Kolei Mazowieckich. Każdego, kto chciałby włączyć się jeszcze w pomoc innym zapraszamy do śledzenia strony WOŚP.

 

Liczba wyświetleń: 601

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.