Aktualności

Otwarcie zmodernizowanej drogi w Węgrowie

2020.01.28 13:55 , aktualizacja: 2020.02.06 11:24

Autor: Agnieszka Pazio (OR), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Widok w dużym planie zmodernizowanej ul. Słoneczna w Węgrowie, na pierwszym planie białe pasy przejscia dla pieszych. Zmodernizowana ul....
  • Siedmioro uczestników uroczystości stoi w rzędzie w poprzek drogi chwilę po przecięciu wstegi. Oficjalne przecięcie wstęgi...
  • Widok stojącej na dwóch metalowych wspornikach tablicy informującej o zakończonej inwestycji przebudowy ul. Słonecznej w Węgrowie. Tablica informująca o...

Ponad 0,5 mln zł przekazał Samorząd Województwa Mazowieckiego na modernizację ul. Słonecznej w Węgrowie. Środki pochodziły z autorskiego programu ,,Instrument Wsparcia Zadań Ważnych dla Równomiernego Rozwoju Województwa Mazowieckiego’’. W oficjalnym otwarciu drogi uczestniczyły Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska – członkinie zarządu województwa mazowieckiego.

 

– Nowo powstała infrastruktura drogowa to przede wszystkim komfort, bezpieczeństwo i wygoda dla mieszkańców w codziennym transporcie. Niezmiernie się cieszę, że samorząd Mazowsza przyczynił się do tej inwestycji, wykorzystując dofinansowanie w wysokości 548 tys. zł w ramach autorskiego samorządowego programu wsparcia. Gratuluję miastu Węgrów nieustannego rozwoju i konsekwencji w dążeniu, aby mieszkańcom żyło się tu jak najlepiej – zaznaczyła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Szeroki wachlarz prac

 

Przebudowa drogi gminnej polegała na wykonaniu ciągu pieszo-jezdnego o długości 304 metrów. Dotychczasową nawierzchnię żwirową zastąpiono kostką brukową. Zakres robót obejmował także odwodnienie ulicy oraz przebudowę ślepego odcinka ul. Słonecznej, zwanej ulicą Księżycową. Inwestycja usprawni połączenia lokalnego systemu drogowego z siecią dróg regionalnych i krajowych.

 

– Ta inwestycja jest bardzo ważna dla mieszkańców. Od dzisiaj mieszkańcy tej i okolicznych ulic mogą czuć się bezpieczniej. Każdy uczestnik ruchu drogowego, jak i lokatorzy pobliskich domów  i mieszkań, mają zagwarantowane bezpieczeństwo, komfort i swobodę przemieszczania się. Cieszę się, że samorządowe programy wsparcia dają możliwość realizowania tak potrzebnych przedsięwzięć – podkreśliła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

Liczba wyświetleń: 265

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.