Aktualności
Ruszył nabór do Akademii Młodego Animatora
2020.02.17 09:45 , aktualizacja: 2020.02.17 09:56
Autor: Radosław Lubiak (Mazowiecki Instytut Kultury), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski
Mazowiecki Instytut Kultury otworzył nabór do tegorocznej edycji Akademii Młodego Animatora. To cykl warsztatowy z projektowania wydarzeń kulturalnych dla młodzieżowych rad miejskich, gminnych i powiatowych z terenu województwa mazowieckiego. W 2020 r. młodzież będzie projektować w duchu „zero waste”. Nabór zgłoszeń potrwa do 29 lutego.
Celem projektu jest pobudzenie kreatywności młodych mieszkańców Mazowsza, którzy angażują się w życie swojego lokalnego samorządu, wsparcie ich pomysłów i wyposażenie w wiedzę, którą będą mogli wykorzystać w przyszłości.
Warsztaty prowadzone będą przy użyciu narzędzi „Design thinking” – metody twórczego rozwiązywania problemów, opartej na myśleniu projektowym. To proces, który łączy w sobie kreatywność i innowacyjność, skupiając się na potrzebach przyszłych użytkowników. Powstaje w ten sposób praktyczne rozwiązanie, które jest atrakcyjne, bo skoncentrowane na człowieku. Motywem przewodnim tegorocznej edycji Akademii Młodego Animatora będzie hasło „zero waste” – styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się wytwarzać jak najmniej odpadów i nie zanieczyszczać środowiska.
Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń. Uczestniczyć w projekcie mogą młodzieżowe rady miejskie, gminne i powiatowe. Uczestnicy wezmą udział w zrealizowanych w ich miejscowościach trzydniowym bezpłatnym cyklu warsztatowym z projektowania wydarzeń kulturalnych. Kolejnym etapem projektu będzie realizacja wymyślonych wydarzeń przy wsparciu finansowym MIK (do 1000 zł). Na spotkaniu podsumowującym projekt w siedzibie MIK będą mieli okazję poznać innych uczestników projektu, zaprezentować owoce swojej pracy, wymienić się swoimi spostrzeżeniami i dobrymi praktykami.
Nabór zgłoszeń trwa do 29 lutego 2020 r.
Warunki uczestnictwa w projekcie, terminy warsztatów, regulamin i inne informacje dostępne są na stronie Mazowieckiego Obserwatorium Kultury w zakładce Projekty.
Liczba wyświetleń: 427
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.