Aktualności

Uroczystości Złotych Godów i Gminnego Dnia Kobiet w Korczewie

2020.02.18 08:25 , aktualizacja: 2020.02.19 09:21

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • W uroczystościach udział...
  • Uroczystość przyciągnęła...
  • Złote Gody uroczyście...
  • Janina Ewa Orzełowska...
  • Wszystkie panie otrzymały z...

W minioną niedzielę gmina Korczew (pow. siedlecki) obchodziła wyjątkowe święto: z wyprzedzeniem zorganizowany został gminny dzień kobiet, połączony z uroczystościami Złotych Godów par mieszkających na terenie gminy. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Uroczyste świętowanie

 

W budynku sali weselnej „Pod Arkadami” w Korczewie zorganizowany został gminny dzień kobiet, w którym udział wzięło około 250 pań. Tego dnia nagrodzono także jubilatów z okazji obchodzonych Złotych Godów, czyli pary z terenu gminy Korczew, które przeżyły ze sobą w związku małżeńskim 50 i więcej lat. Laureaci otrzymali pamiątkowe medale przyznane im przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, a także listy intencyjne od władz lokalnych.

Medale wręczyły członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska, reprezentująca Wojewodę Mazowieckiego Izabela Wrona, wójt gminy Korczew Sławomir Wasilczuk, przewodnicząca rady gminy Barbara Roszuk i sekretarz gminy Elżbieta Głozak.

 

Wyróżnienia oraz gratulacje z okazji długotrwałego pożycia małżeńskiego otrzymało aż 16 par.

 

– Ten piękny jubileusz – 50-lecia wspólnego życia – zasługuje na wszelkie formy pochwały i docenienia. Pięć dekad wspólnego życia, to w Państwa przypadku niemal wszystkie lata. Serdecznie gratuluję! Dziś obchodzimy także wspólnie Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzę dużo wiary w siebie, odwagi i determinacji w dążeniu do realizacji marzeń i wiele miłości – podkreślała Janina Ewa Orzełowska.

 

Następnie odbył się występ wokalno-muzyczny dzieci i młodzieży z Zespołu Placówek Oświatowych w Korczewie, pod opieką Marianny Mazur i Kingi Dybciak. Za oprawę muzyczną odpowiadał Adam Bochaj z Zespołu „Forum”. Swoim występem uczestników oczarował iluzjonista Karol Sanetti.

Liczba wyświetleń: 450

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.