Aktualności

Nowy dron dla OSP Maciejowice

2020.02.21 10:00 , aktualizacja: 2020.02.21 14:08

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Zakupiony dron będzie...
  • Dzięki udanej współpracy...
  • Strażacy z OSP w...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Maciejowic (powiat garwoliński) otrzymała wielozadaniowego drona, który ma pomóc w monitorowaniu stanu Wisły. Zakup urządzenia był możliwy dzięki środkom przekazanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. W przekazaniu sprzętu udział wzięła członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

 

Pozyskany sprzęt, czyli Dron DJI Mavic 2 Enterprise Dual będzie służył ochotnikom jako wsparcie do monitorowania stanu Wisły oraz wałów przeciwpowodziowych. Zostanie użyty także w sytuacjach zagrożenia kryzysowego na terenie całej gminy. Dron wyposażony jest w specjalistyczną kamerę termowizyjną, która umożliwi szybką lokalizację źródła pożaru oraz pomoże w lokalizowaniu zaginionych osób.

 – Ten dron, to wysokiej jakości sprzęt, który przysłuży się nie tylko strażakom, ale przede wszystkim mieszkańcom gminy. Z pewnością ułatwi ochotnikom pracę, nawet w najtrudniejszych warunkach. Termowizja jest niezwykle pomocna w przypadku szeroko zakrojonych poszukiwań , a także podczas pożarów. Takie urządzenie to cenne wsparcie w sytuacjach, gdy o bezpieczeństwie czy życiu decyduje czas – podkreślała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

Zakup wspomnianego urządzenia był możliwy dzięki dotacji celowej pozyskanej z budżetu województwa mazowieckiego. Całkowity koszt wyniósł blisko 18 tys. zł. W przekazaniu sprzętu wzięli udział m.in. członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska, radny powiatu garwolińskiego Marcin Kobus, wójt gminy Maciejowice Tomasz Kwiatkowski, zastępca wójta Beata Rulak-Fryc, sekretarz gminy Sebastian Kieliszek oraz strażacy ochotnicy z terenu gminy Maciejowice.

Liczba wyświetleń: 275

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.