Aktualności

10 mln zł na infrastrukturę sportową w programie MIWIS Mazowsze 2020

2020.02.25 11:30 , aktualizacja: 2020.03.05 12:19

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

Czterech chłopców gra na boisku w piłkę nożną Pieniądze z programu można...
Infografika pokazuje że jest 10 mln zł na realizację Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020 - w obrazku widzimy jak chłopiec w kasku ochronnym rozpoczyna zjazd po pochylni w skate parku. Pula dostępnych środków w...

Boisko do piłki nożnej, skatepark, a może pumptrack!? Ruszyła kolejna edycja Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020. W tym roku na budowę nowych i modernizację już istniejących obiektów sportowych Samorząd Mazowsza przeznaczył 10 mln zł. Nabór projektów potrwa do 16 marca.

– Skateparki, pumptracki, place rekreacyjno-sportowe czy nowe boiska to tylko przykłady projektów, na realizację których można pozyskać wsparcie z naszego budżetu. To niezwykle ważne inwestycje, które służą nie tylko młodszym, ale coraz częściej również starszym mieszkańcom regionu. Tylko w ubiegłym roku dofinansowaliśmy w sumie 115 projektów. Zapotrzebowanie na tego typu inwestycje było tak duże, że musieliśmy podwoić pulę dostępnych środków z 5 do 10 mln zł – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Kto i na co może pozyskać wsparcie?

 

Wnioski do programu mogą zgłaszać gminy i powiaty z terenu województwa mazowieckiego. Projekty mogą dotyczyć budowy nowych, modernizacji i remontu już istniejących obiektów, w tym m.in.: hal i boisk sportowych, boisk sportowych wielofunkcyjnych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych i sportów miejskich (siłownie plenerowe, pumptrack, street workout), placy sportowo-rekreacyjnych.

Katalog inwestycji nie ma charakteru zamkniętego. Ocenie podlegać będzie każdy obiekt zgłoszony do programu, służący masowemu uprawianiu sportu i rekreacji oraz spełniający warunki ogólnodostępności.

 

Dostępne środki

 

W puli na ten rok jest 10 mln zł. Maksymalne dofinansowanie projektu nie może przekroczyć 200 tys. zł i nie może wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Ważne, aby zgłaszane projekty, miały charakter jednoroczny, a ich realizacja zakończyła się do końca 2020 r. Każdy beneficjent może złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie.

 

Jak złożyć wniosek?

 

Wnioski należy składać w terminie do 16 marca 2020 r. w formie papierowej osobiście w kancelarii ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 26 lub w punktach kancelaryjnych Urzędu; za pośrednictwem poczty lub poczty kurierskiej na adres Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Edukacji Publicznej i Sportu, ul. B. Brechta 3, 03–472 Warszawa w zamkniętej kopercie z dopiskiem (Nabór Wniosków MIWIS 2020 – infrastruktura sportowa) lub w wersji elektronicznej za pomocą profilu zaufanego ePUAP.

 

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 987

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.