Aktualności

Najlepsi uczniowie z subregionu ciechanowskiego ze stypendium marszałka!

2020.03.06 13:20 , aktualizacja: 2020.03.06 15:08

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Pamiątkowe zdjęcie grupy...
  • Pamiątkowe zdjęcie grupy...
  • Pamiątkowe zdjęcie grupy...
  • Pamiątkowe zdjęcie grupy...
  • Pamiątkowe zdjęcie grupy...
  • Marszałek Adam Struzik...
  • Pamiątkowe zdjęcie grupy...
  • Pamiątkowe zdjęcie grupy...
  • Pamiątkowe zdjęcie...

Znamy 994 najzdolniejszych uczniów z Mazowsza – tegorocznych laureatów programów stypendialnych realizowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Jest wśród nich 110 uczniów z subregionu ciechanowskiego. Każdy z nich przez cały rok szkolny będzie otrzymywać stypendium w wysokości ok. 500 zł miesięcznie. W sumie na ten cel władze Mazowsza przeznaczyły blisko 5 mln zł. Dziś ze zdolną młodzieżą z subregionu ciechanowskiego spotkał się marszałek Adam Struzik.

 

W spotkaniu wziął udział radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski.

 

– Programy stypendialne to docenienie pracy uczniów z Mazowsza. Trafiają do najzdolniejszych młodych ludzi, tym samym ułatwiając im indywidualny rozwój i dalszą ścieżkę edukacyjną. Stypendia to dobry sposób, aby wspierać i zachęcać młodzież do realizacji marzeń. W końcu to oni są przyszłością naszego regionu – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Dwa programy stypendialne

 

Stypendia to dla uczniów często duży zastrzyk finansowy. Tym bardziej, że wsparcie mogą przeznaczyć zarówno na udział w różnego typu zajęciach, warsztatach, wycieczkach, kursach zawodowych czy konferencjach naukowych, ale także na zakup niezbędnego sprzętu komputerowego, fotograficznego czy książek itp. Warunkiem otrzymania pomocy są ponadprzeciętne wyniki w nauce, a wysoka średnia ocen czy też udział w olimpiadach i konkursach to tylko niektóre z kryteriów, jakie muszą spełniać osoby ubiegające się o wsparcie.

 

W tym roku szkolnym, w ramach dwóch programów, stypendia trafią w sumie do 994 najzdolniejszych uczniów z Mazowsza – 476 uczniów szkół podstawowych i ogólnokształcących oraz 518 uczniów szkół zawodowych. Każdy z nich otrzyma miesięcznie ok. 500 zł (w zależności od programu). 110 tegorocznych stypendystów pochodzi z subregionu ciechanowskiego.

 

„Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” skierowany jest do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz  liceów ogólnokształcących, zlokalizowanych na obszarze województwa mazowieckiego osiągających wysokie wyniki w nauce. Projekt ma na celu rozwijanie zdolności edukacyjnych i motywowanie do dalszej nauki. Wsparcie stypendialne w roku szkolnym 2019/2020 trafi do 476 uczniów, a całkowita kwota stypendium wynosi 4900 zł.

Całkowita wartość projektu wynosi 2,68 mln zł.

Kwota dofinansowania Unii Europejskiej: 2,14 mln zł

 

„Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych” to projekt, którego celem jest wzrost efektywności i skuteczności w zakresie kształcenia zawodowego tak, aby odpowiadało ono na potrzeby zmieniającego się rynku pracy. W roku szkolnym 2019/2020 wsparcie stypendialne w wysokości 5077 zł otrzyma 518 stypendystów.

Całkowita wartość projektu wynosi 2,89 mln zł

Kwota dofinansowania Unii Europejskiej: 2,31 mln zł.

 

Do tej pory w ramach programów stypendialnych Samorząd Województwa Mazowieckiego wsparł w sumie 8607 uczniów, a na stypendia przeznaczono w sumie ponad 41 mln zł.

Liczba wyświetleń: 213

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.