Aktualności

Odcinek drogi wojewódzkiej 694 w Małkini Górnej w trakcie modernizacji

2020.03.09 14:25 , aktualizacja: 2020.03.09 15:48

Autor: Opr. na podst. zebr. mat., Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Marszałek Adam Struzik...
  • Dzięki wsparciu finansowemu...
  • Uroczystość otwarcia...
  • Spotkanie z mieszkańcami -...
  • Marszałek Adam Struzik...
  • Marszałek Adam Struzik i...

Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego odcinek drogi wojewódzkiej 694 w Małkini Górnej przechodzi modernizację. Projekt otrzymał wsparcie z budżetu Mazowsza w wysokości blisko 19,5 mln zł. Teren budowy 9 marca odwiedzili marszałek Adam Struzik oraz członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska. Następnie wzięli udział w uroczystości otwarcia zmodernizowanej ulicy Przedszkolnej w Małkini Górnej.

 

Inwestycja na drodze nr 694 prowadzona jest od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 627 do skrzyżowania z drogą gminną – ul. Lipową. Dzięki funduszom z budżetu Mazowsza w wysokości 19,5 mln zł całkowicie modernizowana jest dwukilometrowa ulica w centrum Małkini Górnej. W ramach prac zmieniona zostanie nawierzchnia, powstaną nowe chodniki, azyle dla pieszych, oświetlenie drogowe i odwodnienie drogi. Przebudowane zostaną także skrzyżowania.

 

Gospodarzem uroczystości otwarcia zmodernizowanej ulicy Przedszkolnej była Bożena Kordek, wójt Gminy Małkinia Górna. Wartość zrealizowanego zadania wyniosła blisko 3,9 mln zł, z czego ponad 2,1 mln zł to wsparcie unijne w ramach PROW 2014–2020.

 

Wcześniej marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik odwiedził gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, zapoznając się z sytuacją w zakresie gospodarki odpadami. Następnie uczestniczył w obradach sesji Rady Gminy Małkinia Górna, która odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu przy ulicy Przedszkolnej 3.

Liczba wyświetleń: 446

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.