Aktualności

Kobieta aktywna w gminie Siedlce

2020.03.09 14:00 , aktualizacja: 2020.03.17 11:20

Autor: Rafał Bobrowski (OR), GOK w Siedlcach, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Kilka mosiężnych staturetek stoi na stole. Przedstawiają smukłą wyprostowaną postać. Zamiast rąk mają skrzydła, które trzymają rozpostarte na boki Laureatki otrzymały...
  • Wypełniona widownia. Wszystkie krzesła stojące w rzędach są zajęte Rozstrzygnięcie plebiscytu...
  • Pamiątkowe zdjęcie laureatek, które pozują trzymając nagrody i upominki. Za nimi jest baner z hasłem dzień kobiet, herbem gminy. Z boku, z lewej strony zdjęcia, stoi mężczyzna w garniturze Oprócz nagród, laureatki...

Przedsiębiorcze, nietuzinkowe i społeczniczki – takie są kobiety, które wzięły udział w plebiscycie Kobieta Aktywna w gminie Siedlce. Wydarzenie zorganizowano z okazji Dnia Kobiet, a jego współorganizatorem był Samorząd Województwa Mazowieckiego, który reprezentowała członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

 

Plebiscyt, którego finał odbył się w świetlicy wiejskiej w Starym Opolu, wyróżnia i wspiera przedsiębiorcze kobiety z gminy Siedlce. Zachęca przez to do aktywności w życiu społecznym gminy i integruje jej mieszkańców. W tym roku Kapituła Konkursowa powołana przez wójta Henryka Brodowskiego przyznała nagrody w pięciu kategoriach:

  • Kobieta Przedsiębiorcza (zwyciężyła Anna Sadowska),
  • Kobieta Aktywna Społecznie (laureatką została Maria Woźniak),
  • Kobieta Niezwykła (tytuł zdobyła Karina Szurek),
  • najlepsze koło gospodyń wiejskich – Super Gospodynie (KGW w Pruszynie),
  • najlepszy zespół ludowy (Grupa Śpiewacza Chodów).

 

W imieniu samorządu województwa, gratulacje laureatkom złożyła Janina Ewa Orzełowska, która podkreślała rolę kobiet w budowaniu silnej, lokalnej społeczności.

– Bardzo się cieszę z tak licznego grona pań zgłoszonych do konkursu. To pokazuje jakim szacunkiem i sympatią cieszą się te Panie w lokalnym społeczeństwie. Warto dbać o nie tylko w ten wyjątkowy dzień, nie tylko w ich święto. To one pomagają budować i scalać społeczność. Kobiety, jak nikt inny, potrafią słuchać mieszkańców, sąsiadów, przyjaciół, rodziny. Są kreatywne, szukają rozwiązań i nigdy się nie poddają. Takie też są Panie z gminy Siedlce, którym serdecznie gratuluję wszelkiej aktywności. Wszystkim laureatkom życzę uśmiechu i pogody ducha – zwróciła się do wszystkich gości członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

Ten wyjątkowy wieczór recitalem uświetnił Wojciech Gąsowski.  

 

Liczba wyświetleń: 275

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.