Aktualności

Grupa kolarska „Mazowsze Serce Polski Cycling Team”

2020.03.11 12:50 , aktualizacja: 2020.03.26 12:19

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Kilkunastu zawodników w strojach sportowych stoi w rzędzie podczas prezentacji. Emanuel Piaskowy, Marek...
  • Marszałek Adam Struzik składa gratulacje Dariuszowi Banaszkowi stojąc przodem do uczestników - za nim grupa zawodników w strojach sportowych. Marszałek Adam Struzik...
  • Występuje wicemarszałek Wiesław Raboszuk, stoi z mikrofonem, obo niego i za nim kilku zawodników i trenerów drużyny kolarskiej. Występuje wicemarszałek...
  • Marszałek Adam Struzik występuje z mikrofonem w ręku stojąc, za nim grupa zawodników, obok po lewej stoi Dariusz Banaszek. Występuje marszałek Adam...
  • Zawodnik w stroju sportowym wjeżdża na rowerze wyścigowym na salę spotkania, po obu stronach przejścia siedzą na krzesłach licznie zebrani uczestnicy spotkania. Prezentacja miała w pełni...
  • Dwóch zawodników widocznych od tyłu w pełnym planie, od góry do pasa, ubranych w koszulki czerwone z logotypem Mazowsza. – Dzięki zespołowi...

W Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbyła się 10 marca oficjalna prezentacja nowo powstałej grupy kolarskiej – „Mazowsze Serce Polski Cycling Team”. Zaprezentowano także trasę tegorocznego wyścigu Tour Bitwa Warszawska 1920. W spotkaniu wzięli udział marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz manager generalny grupy kolarskiej Dariusz Banaszek.

 

Pomysł stworzenia grupy kolarskiej pojawił się w sierpniu 2019 r. podczas Tour Bitwa Warszawska 1920. List intencyjny dotyczący powstania grupy podpisali w grudniu 2019 r. marszałek Adam Struzik oraz pomysłodawca projektu Dariusz Banaszek. Oprócz zawodowej drużyny będzie także działać sekcja dla dzieci i młodzieży. Pod okiem profesjonalnych trenerów będą oni mogli rozwijać swoje talenty i zainteresowania sportowe.

 

– To bardzo ciekawy projekt i doskonała promocja zarówno aktywnego trybu życia, jak też naszego regionu. Dzięki zespołowi kolarskiemu Mazowsze będzie kojarzone ze sportem, ruchem i aktywnością – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Zawodowa grupa kolarska

 

Do zawodowej grupy kolarskiej należy 12 zawodników: Emanuel Piaskowy, Marek Rutkiewicz, Alan Banaszek, Tobiasz Pawlak, Adrian Banaszek, Michał Podlaski, Karol Domagalski, Norbert Banaszek, Adam Żuber, Paweł Bernas, Adrian Kurek, Jakub Kaczmarek.

 

Kolarze mają na koncie pierwsze sukcesy:

  • Grand Prix Alanya UCI 1.2:

Paweł Bernas – I miejsce

Alan Banaszek – IV miejsce

  • Grand Prix Gazipasa UCI 1.2:

Alan Banaszek – III miejsce

  • Grand Prix Manavgat – Side:

Alan Banaszek – I miejsce.

 

– Jestem dumny, że region, w którym się urodziłem, wychowałem i w którym do dziś mieszkam postawił na kolarstwo. Bardzo dziękuję marszałkowi za zaufanie, jakim obdarzył nasz projekt. Będziemy godnie reprezentować Mazowsze na polskich i zagranicznych szosach. W tym sezonie zaplanowaliśmy około 110 startów dodaje założyciel i manager generalny grupy kolarskiej Dariusz Banaszek.

 

100-lecie Bitwy Warszawskiej 1920

 

Grupa kolarska Mazowsze Serce Polski jest organizatorem wyścigu Tour Bitwa Warszawska 1920. W tym roku odbędzie się on 11– 16 sierpnia. Trasa przebiegać będzie przez: Warszawę, Nieporęt, Radzymin, Legionowo, Wieliszew, Serock, Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Płock, Arcelin i Płońsk.

 

W obchody setnej rocznicy „Cudu nad Wisłą” włączył się także Samorząd Województwa Mazowieckiego. W ubiegłym roku marszałek Adam Struzik oraz burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński podpisali list intencyjny o utworzeniu Muzeum Bitwy Warszawskiej w Radzyminie jako oddziału Muzeum Niepodległości w Warszawie.

 

Oprócz tego organizowane są liczne konferencje naukowe i wystawy, powstają także publikacje okolicznościowe. W Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej – oddziale Muzeum Niepodległości w lutym odbyła się prezentacja albumu pod red. Tadeusza Skoczka „Bitwa Warszawska 1920”. Publikacja przedstawia wielkie zwycięstwo polskiego oręża oczami artystów i dzieł sztuki. Znajdujące się tam dokumenty, fotografie, plakaty czy obrazy pochodzą m.in. ze zbiorów Muzeum Niepodległości oraz Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego.

Liczba wyświetleń: 1572

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.