Aktualności

#zostanwdomu i zwiedzaj mazowieckie muzea online

2020.03.24 11:20 , aktualizacja: 2021.01.11 09:57

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Zdjęcie budybku oranżerii. Na dole budynku widać przeszkolen drzwi, a na górze łukowato zakończone i zdobione wysokie okna oranżerii. Budynek nawiązuje przez to do nowoczesności i zarazem do niezwykłego klimatu tego miejsca. Wszystko otacza zieleń - krzewy drzewa trawniki. Oranżeria w Muzeum...

Czasowe zamknięcie instytucji kultury dla gości nie oznacza, że musimy zrezygnować z kulturalnej aktywności. Samorządowe placówki przygotowały wiele atrakcji, z których możemy skorzystać online. Za darmo, nie wychodząc z domu, możemy odwiedzić różne zakątki naszego regionu.

 

 

Taką możliwość zaoferowały muzea i placówki kulturalne podległe Samorządowi Województwa Mazowieckiego. Ciekawą ofertę przygotowało Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, które zaproponowało projekt „Muzeum w sieci” – na facebookowej stronie muzeum można uczestniczyć w konkursach i zabawach kierowanych do wirtualnych gości w każdym wieku.

 

Inne samorządowe instytucje, mimo trudnej sytuacji, również są aktywne w sieci. Umożliwiły wirtualne zwiedzanie wystaw czy udostępniły spektakle teatralne. Zapraszamy!

 

Dokąd na wirtualny spacer czy wystawę?

  • Teatr Polski w Warszawie udostępnił na stronie Teatru Telewizji nagrania spektakli: „Szekspir Forever” – monodram Andrzeja Seweryna oraz „Emigranci”   Sławomira Mrożka, reż. Piotr Cyrwus.

 

Zgodnie z decyzją rządu wszystkie wydarzenia kulturalne, także te w instytucjach podlegających samorządowi województwa, zostają odwołane. Informacji o zmianach rezerwacji i zwrotach biletów udzielają poszczególne instytucje kultury.

Swoją aktywność zawieszają także szkoły i biblioteki podległe samorządowi. Również sam urząd marszałkowski ogranicza spotkania z udziałem gości zewnętrznych do minimum.

Liczba wyświetleń: 587

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.