Aktualności

Infolinia dla mazowieckich pracodawców ubiegających się o dofinansowanie na utrzymanie miejsc pracy

2020.04.09 11:50 , aktualizacja: 2020.04.09 11:56

Autor: Wiesława Lipińska, Rzecznik WUP, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Dwie ręce w uścisku Wojewódzki Urząd Pracy w...

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie uruchomił specjalną infolinię – tel. 22 578 45 80 – dla przedsiębiorców z Mazowsza, którzy  odnotowali spadek obrotów spowodowany epidemią koronawirusa.  


Są już pierwsze wnioski


Do Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w WUP w Warszawie wpłynęły  już 502 wnioski o wartości około 181,6 mln zł na dofinansowanie wynagrodzeń dla przeszło 39 tys. zatrudnionych.


–  Wątpliwości kto i na jakich zasadach może ubiegać się o dofinansowanie  jest ciągle bardzo dużo. Dlatego uruchomiliśmy specjalną infolinię, która działa od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. Jest ona obsługiwana przez dziesięciu doradców i czterech prawników, którzy udzielają wyjaśnień dotyczących możliwości wsparcia – mówi wicedyrektor WUP w Warszawie Artur Pozorek.


Warunki dofinansowania


O dofinansowanie wynagrodzeń pracowników z FGŚP mogą ubiegać się pracodawcy, którzy odnotowali spadek obrotów gospodarczych w następstwie epidemii koronawirusa. Dzięki środkom z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych pracodawca otrzyma dofinansowanie do wynagrodzenia w okresie przestoju do 1533 zł, a jeśli obniżył wymiar czasu pracy – do 2452 zł.
Szczegółowe informacje na stronie wupwarszawa.praca.gov.pl
 

Liczba wyświetleń: 351

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.