Aktualności

8 mln zł na środki ochrony dla mazowieckich OSP

2020.04.09 15:35 , aktualizacja: 2020.04.10 13:34

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Grafika przedstawiająca po prawej stronie strażaka w uniformie pożarniczym, a po lewej informację o kwocie dofinansowania i celu, na jaki zostanie przeznaczona (infogr.UMWM)

Druhowie z ochotniczych straży pożarnych codziennie wspierają służby medyczne i porządkowe w walce z epidemią. Aby móc bezpiecznie działać, muszą być wyposażeni w odpowiednie środki ochronne. Dziś samorząd Mazowsza podjął decyzję o przekazaniu 8 mln zł na ich zakup.

 

– Strażacy-ochotnicy dzięki świetnemu przeszkoleniu w zakresie ratownictwa pełnią nieocenioną funkcję w walce z koronawirusem. Pomagają służbom medycznym, policji, ale też zwykłym ludziom chociażby w zrobieniu zakupów. Niestety, bardzo często brakuje im środków ochrony osobistej – maseczek, rękawiczek czy środków dezynfekujących. To niedopuszczalne! Dlatego właśnie na ten cel przeznaczamy nasze środki. Tu chodzi nie tylko o bezpieczeństwo ich samych, ale i osób, którym pomagają – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Od początku pojawienia się epidemii koronawirusa jednostki OSP biorą udział w zapobieganiu, przeciwdziałaniu i zwalczaniu COVID-19. Pomagają osobom starszym, schorowanym, przebywającym na kwarantannie czy w izolacji, robią zakupy, i wspierają szpitale. Niestety, okazuje się, że w dobie epidemii nie posiadają wystarczających środków ochronnych, które zapewnią im bezpieczeństwo. Samorząd Mazowsza przeznaczy 8 mln zł na wyposażenie OSP w środki ochronne.

 

Dzięki 8 mln zł z budżetu Mazowsza już niebawem do mazowieckich jednostek OSP trafią:

  • 81 300 sztuk maseczek jednorazowych;
  • 8 130 sztuk kombinezonów ochronnych;
  • 216 800. par rękawic jednorazowych;
  • 2 168 kompletów ubrań specjalnych - (ubranie specjalne lekkie oraz hełm lekki z przyłbicą i goglami);
  • 10 840 sztuk worków na odpady(120litrów);
  • 5 420 litrów płynu do dezynfekcji.

 

Artykuły powiązane

Komunikat dotyczący środków ochrony dla strażaków - COVID-19

10-04-2020
Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył fundusze na zakup środków ochrony indywidualnej dla druhów z OSP.
więcej

Komunikat dotyczący zadania OSP–2020

10-04-2020
8 mln zł na realizację zadania OSP–2020 zostało przeznaczone na zakup środków ochrony indywidualnej dla strażaków.
więcej

Liczba wyświetleń: 2311

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.