Aktualności

Połowa testów na koronawirusa już wykonanych

2020.04.23 08:05 , aktualizacja: 2020.06.17 10:26

Autor: Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

grafika z trzema kulistymi polami, na których po kolei jest napisana liczba testów, i hasła UE pomaga i zostań w domu (infogr. UMWM)

Pracownicy służby zdrowia to grupa nie tylko najbardziej potrzebna w walce z pandemią, ale też najbardziej narażona na niebezpieczeństwo. Z myślą o nich samorząd Mazowsza przeznaczył część z unijnej puli środków na zakup 7 tys. testów na koronawirusa. Połowa z nich już została wykonana.

 

Poprawa dostępnej diagnostyki jest dziś niezwykle ważna. Nie chodzi tylko o urzeczywistnienie danych dotyczących zarażeń, ale i bezpieczeństwo pracowników służby zdrowia.

 – Dziękuję mazowieckim medykom, lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, diagnostom i całej obsłudze naszych mazowieckich szpitali za ich codzienną ciężką pracę. Jestem przekonany, że dzięki Wam pokonamy koronawirusa. Jako samorząd Mazowsza staramy się codziennie, również przy udziale środków z UE, doposażać nasze placówki. Dla naszych medyków kupiliśmy 7 tys. testów na covid-19, prawie połowa z nich została już wykonana – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Projekt „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” jest realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Całkowita wartość projektu wynosi 150 mln zł, z tego 124,9 mln zł pochodzi z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. Mazowsze jako pierwsze województwo w kraju uruchomiło środki unijne na ten cel.

Zestawienia znaków dla RPO WM 2014-2020: znak Funduszy Europejskich, barwy RP, znak marki Mazowsze oraz znak Unii Europejskiej

Liczba wyświetleń: 211

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.