Aktualności

Przedsiębiorco! Sprawdź, o jaką pomoc możesz się ubiegać!

2020.04.24 11:35 , aktualizacja: 2020.04.24 11:42
Autor: opr. Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Ręce na klawiaturze laptora Przedsiębiorcy mogą się...
Samorząd Województwa Mazowieckiego wszystkimi dostępnymi środkami wspiera placówki ochrony zdrowia. Nie zapomina jednak także o przedsiębiorcach, którzy w związku z obostrzeniami związanymi z pandemią znaleźli się w trudnej sytuacji. Wspólnie z Wojewódzkim Urzędem Pracy zaproponowano szereg rozwiązań, które ułatwią przetrwanie tego trudnego okresu.

Przedsiębiorcy mogą się ubiegać o różnego rodzaju wsparcie. Do wielu firm pomoc już trafiła.


Pierwsze wypłaty dla mazowieckich pracodawców na ochronę miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych


Do 22 kwietnia WUP przesłał 17 mln na konta 39 mazowieckich firm, dzięki temu pracodawcy mogą ochronić ponad 4,5 tys. miejsc pracy, korzystając z dofinansowania  wynagrodzeń pracowników.

Pieniądze będą wypłącane w transzach miesięcznych przez okres do 3 miesięcy od daty złożenia wniosku – wyjaśnia Tomasz Sieradz, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie. – O ochronę miejsc pracy mogą ubiegać się pracodawcy, którzy odnotowali spadek obrotów gospodarczych w następstwie epidemii koronawirusa. Dzięki środkom z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych otrzymują oni dofinansowanie do wynagrodzeń w okresie przestoju ekonomicznego do 1533 zł dla jednego pracownika, a jeśli został obniżony wymiar czasu pracy – do 2452 zł  – dodaje.
 
W ciągu 3 tygodni od wejścia w życie ustawy antykryzysowej do WUP w Warszawie przedsiębiorczy złożyli 2542 wnioski na kwotę ponad 774,8 mln zł dla blisko 161 tys. pracowników.
O tym, w jaki sposób można składać wnioski o takie dofinansowanie, można dowiedzieć się na stronie WUP-u. https://wupwarszawa.praca.gov.pl/


Infolinia
Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie uruchomił specjalną infolinię – tel. 22 578 45 80 – dla przedsiębiorców z Mazowsza, którzy odnotowali spadek obrotów spowodowany epidemią koronawirusa. O tym, w jaki sposób ubiegać się o wsparcie, poinformują doradcy.
– Wątpliwości, kto i na jakich zasadach może się ubiegać o dofinansowanie, jest ciągle bardzo dużo. Dlatego uruchomiliśmy specjalną infolinię, która działa od poniedziałku do piątku w godz. 8–16. Jest ona obsługiwana przez dziesięciu doradców i czterech prawników, którzy udzielają wyjaśnień dotyczących możliwości wsparcia – mówi dyrektor Tomasz Sieradz.

Liczba wyświetleń: 378

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.