Aktualności

Respiratory dla szpitala w Ciechanowie

2020.04.24 10:05 , aktualizacja: 2020.06.17 10:24

Autor: Wydział Komunikacji Zewnętrznej, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Zakup respiratorów był...

Do Specjalistycznego Wojewódzkiego Szpitala w Ciechanowie trafiły respiratory, które są niezbędne w walce z koronawirusem. Ich zakup był możliwy dzięki unijnemu projektowi uruchomionemu przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Do tej pory ze 150 mln zł na walkę z COVID-19 zaangażowano już 90 proc. wsparcia.

 

Specjalistyczny Wojewódzki Szpital w Ciechanowie – zgodnie z decyzją Wojewody Mazowieckiego – jest na pierwszej linii frontu w walce z pandemią koronawirusa na Północnym Mazowszu.

– Dzięki podpisanym już umowom codziennie możemy dostarczać do placówek medycznych na Mazowszu nie tylko środki ochrony osobistej, ale też potrzebny w walce z epidemią sprzęt medyczny. Respiratory, które otrzymał ciechanowski szpital, to kolejny etap pomocy tej placówce – mówił marszałek Adam Struzik.

Projekt „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” jest realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Całkowita wartość projektu wynosi 150 mln zł, z tego 124,9 mln zł pochodzi z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. Mazowsze jako pierwsze województwo w kraju uruchomiło środki unijne na ten cel.

Zestawienia znaków dla RPO WM 2014-2020: znak Funduszy Europejskich, barwy RP, znak marki Mazowsze oraz znak Unii Europejskiej

Liczba wyświetleń: 221

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.