Aktualności

Betlejemskie Światło Pokoju w Urzędzie Marszałkowskim

2006.12.19 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

19 grudnia br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik przyjął z rąk harcerzy symboliczny Ogień Pokoju z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

W tym roku Ogień Pokoju dla władz samorządu Województwa Mazowieckiego przekazała, na ręce Marszałka Adama Struzika, drużyna 7 Harcerskiej Drużyny Turystycznej Hufca Sochaczew, pod przewodnictwem Grzegorza Woźniaka, Komendanta Mazowieckiej Chorągwi ZHP.

Tegoroczne przesłanie, z którym wędruje Betlejemskie Światło Pokoju brzmi: „Jedno Światło – Jedno Przyrzeczenie”.

Podczas spotkania Komendant Mazowieckiej Chorągwi ZHP Grzegorz Woźniak podkreślił, że harcerze przekazują Światło Pokoju całemu Zarządowi, pracownikom Urzędu, ale również wszystkim mieszkańcom Mazowsza. Komendant złożył władzom Województwa życzenia wielu mądrych i trafnych decyzji oraz rodzinnej atmosfery przy świątecznym stole. Korzystając z okazji podziękował Marszałkowi Województwa Mazowieckiego za akcje „Pogodne Lato” i „Bezpieczna Droga do Szkoły”.

Marszałek Adam Struzik obiecał, że w przyszłym roku Zarząd Województwa Mazowieckiego również nie zapomni o dzieciach i młodzieży. Obdarował harcerzy koszem słodyczy i złożył życzenia świąteczne druhnom i druhom z całego Mazowsza.

Tradycja przekazywania Światła Betlejemskiego narodziła się 16 lat temu, a zapoczątkowali ją austriaccy skauci na znak miłości bliźniego i solidarności między ludźmi. Co roku Światło przywożone jest z Betlejemskiej Groty do Wiednia, skąd przekazywane jest harcerzom i skautom sąsiednich krajów, i dalej do wszystkich państw europejskich, gdzie trafia do wybitnych osobistości całej Europy.

Z Polski Światło Betlejemskie powędruje do harcerzy z Białorusi, Ukrainy, Litwy i krajów skandynawskich.

Liczba wyświetleń: 811

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.