Aktualności

Zarząd województwa dziękuje Darczyńcom

2020.05.26 12:45 , aktualizacja: 2020.05.29 08:07

Autor: opr. WKZ, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Treść podziękowania mazowieckim darczyńcom „Dziękujemy Państwu za...
  • Harcerka przy maszynie do szycia Hufiec ZHP w Nowym Dworze...
  • Mezzyjąc maseczkiw skórzanej kurtce z siatkami z zakupami W dostarczanie zakupów...
  • Ręka w rękawiczce wkładaa maseczke do skrzynki pocztowej Mazowszanie otrzymali...

Dzięki ogromnemu wsparciu mieszkańców Mazowsza, instytucji, przedsiębiorstw i stowarzyszeń, akcja wsparcia placówek ochrony zdrowia w związku z epidemią COVID-19 przebiega w naszym regionie bardzo sprawnie. To nasza wspólna zasługa. W imieniu Zarządu Województwa Mazowieckiego marszałek Adam Struzik i członek zarządu Elżbieta Lanc dziękują Darczyńcom za trud wspierania zwłaszcza mazowieckich szpitali w ostatnich trudnych tygodniach walki z pandemią.


Mazowieckie szpitale i pogotowie mogły liczyć na wielką i bezinteresowną pomoc Darczyńców. Dziesiątki firm, stowarzyszeń, instytucji, ale i osób prywatnych w tym trudnym czasie pokazało, co znaczy solidarność, odpowiedzialność i po prostu – wielkie serce.

 

Mazowszanie kontra koronawirus


Ale pomagali też zwykli Mazowszanie – szyjąc maseczki, dostarczając żywność dla medyków, a także bezinteresownie pomagając wszystkim, którzy nie radzili sobie z tą trudną sytuacją. To właśnie oni często podawali pomocną dłoń tam, gdzie trudno było dotrzeć instytucjom.


– Ponieważ jestem pewien, że dobro, które dajemy, zatacza koło i wcześniej czy później do nas wraca – życzę, aby wróciło również do Państwa jak najszybciej – powiedział, dziękując Mazowszanom, marszałek Adam Struzik.


Wsparcie systemowe


Czas pandemii to czas próby dla nas wszystkich – pacjentów, personelu medycznego, samorządów, rządu, ale i obywateli.

– Niemal z dnia na dzień musieliśmy podjąć olbrzymi trud przygotowania naszych placówek na walkę z koronawirusem i doposażenia ich w niezbędny sprzęt i środki ochrony. Każdy wykorzystywał dostępne mu narzędzia i możliwości. Olbrzymim wsparciem okazały się środki unijne. Dzięki nim uruchomiliśmy na Mazowszu projekty o wartości ponad 300 mln zł – dodaje członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.


Razem jesteśmy silni!


– W imieniu Samorządu Województwa Mazowieckiego dziękujemy Państwu za życzliwość i szlachetny gest, który jest wyrazem Państwa odpowiedzialności, empatii i pięknej potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy – podsumowuje marszałek Adam Struzik.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 354 kB, Liczba pobrań: 112, Adobe Acrobat Document

Liczba wyświetleń: 308

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.