Aktualności

Świąteczne spotkanie z Marszałkiem

2006.12.21 00:00 , aktualizacja: 2015.07.21 15:43

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

20 grudnia br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik spotkał się z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego i jednostek podległych na uroczystej Wigilii.

W spotkaniu uczestniczyli także: Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Robert Soszyński, Wicemarszałkowie - Jacek Kozłowski i Tomasz Siemoniak, Członkowie Zarządu Województwa Mazowieckiego – Waldemar Roszkiewicz i Piotr Szprendałowicz, Jego Ekscelencja Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź oraz zaproszeni goście.

Zgromadzonych w podziemiach Katedry św. Floriana na Pradze powitał Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
- Na progu tej nowej kadencji 2006 - 2010 życzę nam wszystkim, żebyśmy potrafili wspólnie tworzyć rzeczy pozytywne, rozwiązywać problemy naszej całej wspólnoty mazowieckiej, uczciwie pracując i zachowując przy tym zasady partnerstwa, przyjaźni i wzajemnego szacunku – mówił marszałek Adam Struzik. – Życzę zdrowia, szczęścia i dobrej nadziei na to, co przed nami, bo dobra nadzieja jest niezbędna, żeby człowiek mógł kreatywnie pracować - dodał.

W swoim wystąpieniu podkreślił, że najważniejszą rolą wszystkich pracowników administracji samorządowej jest przede wszystkim sumienne wypełnianie powierzonych obowiązków i służba społeczności Mazowsza.

Podczas świątecznego spotkania marszałek Adam Struzik wyróżnił osobę, która zasłużyła na najwyższe uznanie – pielęgniarkę Joannę Strumińską, która w listopadzie tego roku narażając własne życie dokonała czynu heroicznego - uratowała życie powierzonego jej opiece noworodka, podczas poważnego wypadku ambulansu z zespołem reanimacyjnym. Marszałek gorąco podziękował siostrze za postawę i poświęcenie oraz złożył życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.

Życzenia świąteczne złożył również Przewodniczący Sejmiku Robert Soszyński.
– Jestem szczęśliwy, że los sprawił, że mogę się tu z Państwem spotkać. Przed nami, mam nadzieję, znakomita kadencja, podczas której Województwo Mazowieckie zrobi kolejny krok w swoim rozwoju. Życzę wszystkim spełnienia wszelkich marzeń, zarówno tych nieśmiałych, jak i tych śmielszych oraz satysfakcji i sukcesów w nowym 2007 roku - powiedział przewodniczący.

Głos zabrał także Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Jego Ekscelencja pogratulował marszałkowi Adamowi Struzikowi znakomitego wyniku w wyborach samorządowych, pobłogosławił wszystkich zgromadzonych, życząc wszystkim umiejętności dzielenia się pokojem, zgodą, przebaczeniem i miłością. Na koniec zaintonował kolędę „Wśród nocnej ciszy”, w śpiew której włączyli się wszyscy zgromadzeni.

Uroczystość uświetnił koncert kolęd w wykonaniu kwartetu smyczkowego Mazowieckiego Teatru Muzycznego „Operetka”.
 

 

 


Życzenia Marszałka Adama Struzika

 

 

Życzenia Przewodniczącego Sejmiku Roberta Soszyńskiego

 

 

Przemówienie Arcybiskupa Leszka Sławoja-Głódzia

 

 

Łamanie się opłatkiem

 

 

 

Wyróżnienie pielęgniarki Joanny Strumińskiej

 

 

 

Liczba wyświetleń: 1827

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.