Aktualności

Ruszą studia pielęgniarskie w Ostrołęce

2020.06.02 13:35 , aktualizacja: 2020.06.05 13:31

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Czworo uczestników spotkania stoi w rzędzie pozując do fotografii. List intencyjny podpisali...
  • Marszałek Adam Struzik siedzi za stołem i podpisuje list intencyjny, po prawej siedzi prezydent Ostrołęki, po lewej Elżbieta Lanc. List intencyjny podpisuje...
  • Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik siedzi za stołem i podpisujelist intencyjny, za nim po jego prawej siedzą  marszałek Adam Struzik  i Elżbieta Lanc. List intencyjny podpisuje...
  • rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach dr hab. Tamara Zacharuk podpisuje list intencyjny, siedząc za stołem. Dalej za stołem siedzą jeszcze Adam Struzik i Elżbieta Lanc. List intencyjny podpisuje...
  • Przemawia Adam Struzik, siedzi za stołem, trzyma mikrofon w prawej ręce. – Epidemia pokazała nam...
  • Przemawia do mikrofonu Elżbieta Lanc,siedząc za stołe, gestykuluje lewą ręką. – Inwestujemy w szpitale, w...

W Ostrołęce będzie można zdobyć dyplom z pielęgniarstwa i być może już niedługo studiować tam dietetykę, kosmetologię, ratownictwo medyczne czy turystykę. List intencyjny w tej sprawie podpisali 2 czerwca marszałek Adam Struzik i członek zarządu Elżbieta Lanc oraz prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik i rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach dr hab. Tamara Zacharuk.

 

Zajęcia będą się odbywać w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce, w siedzibie Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach oraz online. W dalszej perspektywie jest możliwe utworzenie w Ostrołęce filii siedleckiego uniwersytetu.

 

– Epidemia pokazała nam olbrzymie braki w kadrze pielęgniarskiej. Dlatego wraz z prezydentem Ostrołęki i władzami siedleckiej uczelni, podjęliśmy rozmowy zmierzające do stworzenia mieszkańcom regionu możliwości kształcenia w tym zawodzie. Nasze centrum kształcenia zawodowego i szpital są do dyspozycji studentów – podkreśla Adam Struzik, marszałek województwa.

 

– Inwestujemy w szpitale, w sprzęt, powinniśmy też inwestować w szkolenie pielęgniarek. Po wielu rozmowach, w końcu mamy sukces i studia na tym kierunku ruszą w Ostrołęce – mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

– Bardzo się cieszę, że wspólnymi siłami z samorządem województwa mazowieckiego otwieramy możliwość kształcenia kadry pielęgniarskiej. Jest to wyjątkowy zawód, który wymaga specjalistycznej wiedzy, merytorycznego przygotowania, ale też poświęcenia i poczucia misji – zaznacza Łukasz Kulik, prezydent Ostrołęki.

 

Samorząd Mazowsza, oprócz możliwości odbywania zajęć w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce, umożliwi też studentom odbywanie praktyk zawodowych w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce. Ponadto, studiujące osoby spoza miasta, będą mogły nocować w Bursie Regionalnej.

 

– Obecnie zajęcia teoretyczne na uniwersytecie odbywają się online. Jednak zajęcia praktyczne, których na studiach pielęgniarskich jest wiele, muszą być realizowane w podmiotach leczniczych. Ważne jest, aby odbywały się jak najbliżej miejsca zamieszkania studenta – zauważa dr. hab. Tamara Zacharuk, rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

 

List intencyjny zakłada też współpracę na rzecz utworzenia w Ostrołęce filii siedleckiego uniwersytetu, dlatego w dalszej perspektywie, młodzi ludzie z rejonu ostrołęckiego, na miejscu będą mogli zdobyć wyższe wykształcenie także na innych kierunkach: dietetyce, kosmetologii, ratownictwie medycznym czy turystyce.

Liczba wyświetleń: 357

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.