Aktualności

Ponad 3,5 mln zł z budżetu Mazowsza na przebudowę drogi w powiecie grójeckim

2020.06.03 14:55 , aktualizacja: 2020.06.05 13:39

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Pamiątkowe zdjęcie po podpisaniu umowy: od lewej starosta powiatu grójeckiego Krzysztof Ambroziak, po środku marszałek Adam Struzik, po prawej radny województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak. W uroczystości podpisania...
  • Za stołem siedzą: po środku Adam Struzik, który podpisuje umowę, po lewej starosta powiatu grójeckiego Krzysztof Ambroziak, po prawej radny województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak. Umowę w imieniu samorządu...
  • Od lewej: starosta powiatu grójeckiego Krzysztof Ambroziak, marszałek Adam Struzik. Od lewej: starosta powiatu...
  • Umowę podpisuje starosta powiatu grójeckiego Krzysztof Ambroziak. Umowę podpisał beneficjent...

Dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu grójeckiego. Już niebawem przebudowany zostanie 5-kilometrowy odcinek drogi powiatowej nr 1604W na trasie Uleniec-Czekaj oraz Czekaj-Rożce. W realizacji inwestycji pomogą środki z budżetu Mazowsza w wysokości ponad 3,5 mln zł.

 

Umowę w tej sprawie, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grójcu, 3 czerwca podpisali marszałek Adam Struzik oraz beneficjent. W spotkaniu wziął również udział radny województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak.

 

Droga powiatowa nr 1604W jest drogą o charakterze ponadlokalnym. Łączy ze sobą gminy Grójec, Belsk Duży i Pniewy. Tu też przecinają się najważniejsze arterie drogowe w województwie mazowieckim, takie jak DK S7 czy DK nr 50.

 

W ramach inwestycji droga zostanie przebudowana na dwóch odcinkach: Uleniec-Czekaj (ponad 1,8 km) oraz Czekaj-Różce (ponad 3,3 km). Całkowita wartość projektu wynosi ponad 5,8 mln zł. Wsparcie z budżetu Mazowsza ponad 3,5 mln zł zostanie udzielone w ramach programu „Instrument zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

Liczba wyświetleń: 359

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.