Aktualności

Nowa sterylizatornia w Nowym Mieście nad Pilicą

2020.06.03 14:50 , aktualizacja: 2020.06.04 11:35
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Przecięcie wstęgi otwarciu przebudowanej...

Właśnie zakończył się realizowany w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą projekt unijny o wartości blisko 2,5 mln zł. Placówka, dzięki wsparciu z UE w wysokości 2 mln zł, zyskała sprzęt medyczny do leczenia i diagnostyki. W otwarciu przebudowanej centralnej sterylizatorni uczestniczył m.in. marszałek Adam Struzik.

 

Niezbędna inwestycja

W ostatnich miesiącach sprostać musimy nowej i bardzo trudnej sytuacji. W związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 pracownicy podmiotów leczniczych z narażeniem własnego zdrowia i życia wykonują swoje codzienne obowiązki i troszczą się o dobro pacjentów. Doceniając wysiłek służb medycznych w naszym regionie Samorząd Województwa Mazowieckiego wykorzystał wsparcie ze środków unijnych i przeznaczył 150 mln zł na zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptację pomieszczeń w placówkach zdrowotnych.

 

W ramach projektu zakupiono m.in. sterylizatory parowe, myjnię ultradźwiękowa, urządzenie do czyszczenia parą, oftalmoskop specjalistyczny, aparat do znieczulenia ogólnego, diatermię chirurgiczną (argonową), respirator, kardiomonitory stacjonarno-przenośne, aparaty EKG, tympanometr diagnostyczny, holter ciśnieniowy, 2 holtery EKG i 2 kardiotokografy. Sprzęt będzie wykorzystywany w poradniach Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej. Przedsięwzięcie obejmowało także przebudowę infrastruktury technicznej m.in. instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, ciepłowniczej, elektrycznej oraz gazowej.

 

Placówka gotowa na ciężkie czasy

– Zmodernizowana sterylizatornia wraz z nowoczesnym wyposażeniem pozwoli w sprawny i bezpieczny sposób przygotować wyroby medyczne niezbędne do przeprowadzania badań i leczenia pacjentów. Podejmowane wspólnie działania przyczynią się do zapewnienia właściwej opieki osobom hospitalizowanym i zwiększenia szans na wyleczenie chorych. Niezwykle ważne są teraz pomoc i solidarność, a także sięganie po dostępne narzędzia i możliwości walki z epidemią – podkreślił marszałek Adam Struzik.

 

Projekt „Zakup wyposażenia i aparatury medycznej służącej rozwojowi Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej w SP ZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą” był realizowany w ramach RPO WM 2014–2020.

Liczba wyświetleń: 226

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.