Aktualności

Ponad 3,1 mln zł na remonty strażnic OSP i dróg w subregionie płockim

2020.06.05 12:35 , aktualizacja: 2020.06.05 14:34

Autor: oprac.na podst. mat. Biura Prasowego UMWM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

samochód strażacki stoi na polu Jednostka OSP Łąck (powiat...
w rzędzie stoją cztery osoby, trzymają symboliczny czek w rękach z napisem gmina Szczawin Kościelny, kwota 20 tys. zł Z beneficjentami spotkali...
Trzech beneficjentów, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, w maseczkach i rękawiczkach, podpisują umowy na dofinansowanie inwestycji Umowy podpisane. Dzięki...
trzech strażaków w pełnym umundurowaniu stoi obok siebie, w ręku trzymają paczki ze specjalistycznymi ubraniami Otrzymane, dzięki wsparciu...

Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego w subregionie płockim zrealizowanych będzie 29 inwestycji w ramach ochrony gruntów rolnych i leśnych. Wyremontowanych też będzie 16 strażnic OSP. Z beneficjentami spotkali się marszałek Adam Struzik i radny województwa mazowieckiego Adam Orliński.

 

Modernizacja dróg

Dzięki dofinansowaniu samorządu Mazowsza w wysokości ponad 2,8 mln zł wybudowane bądź zmodernizowane zostaną drogi w powiatach: płockim, sierpeckim i gostynińskim.

W ramach ogłoszonego w 2019 r. naboru na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych oraz budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji wpłynęło łącznie 427 wniosków, z których 300 otrzymało dofinansowanie.

 

Marszałek Adam Struzik zaznacza, że to kolejne wsparcie, które od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród samorządów lokalnych.

 

– Nic dziwnego, bo koncentruje się na inwestycjach realizowanych na terenach wiejskich. Z jednej strony pomaga poprawić infrastrukturę drogową, dzięki czemu rolnicy zyskują dobry dojazd do pól i gospodarstw rolnych. Z drugiej strony pomaga walczyć z suszą poprzez rozbudowę systemów melioracyjnych – podkreślił marszałek.

 

Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył na budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych i małą retencję w sumie ponad 30 mln zł. Dzięki wsparciu samorządowcy z subregionu płockiego zrealizują w tym roku 29 inwestycji.

 

– Dobra infrastruktura drogowa jest podstawą rozwoju każdej miejscowości. W przypadku dróg dojazdowych do łąk i pól ma też dodatkowe znaczenie. Przez to, że ułatwia rolnikom pracę i ich codzienne funkcjonowanie, przyczynia się też do rozwoju naszego rolnictwa – powiedział radny województwa Adam Orliński.

 

Fundusze na remonty strażnic

Na remonty posadzek, dachów, elewacji i stolarki okiennej czy instalacji elektrycznej mazowieckich strażnic samorząd Mazowsza przekazał 3 mln zł. W subregionie płockim do 16 jednostek OSP z powiatów płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego trafi ponad 304 tys. zł. Dzięki tym środkom wyremontowane będą strażnice: OSP Janówek, OSP Brzezia, OSP Łuszczanów Pierwszy, OSP Leszczyn Szlachecki, OSP Bodzanów, OSP Sikórz, OSP Łęg Probostwo, OSP Czermno, OSP Łąck, OSP Nowy Duninów, OSP Juryszewo, OSP Piotrkówek, OSP Płock-Borowiczki, OSP Bożewo, OSP Goleszyn oraz OSP Zawidz.

 

– Od wielu lat konsekwentnie wspieramy mazowieckie OSP. Strażacy ochotnicy to ludzie, którzy niosą pomoc bez wahania i bezinteresownie, często ryzykując swoim życiem i zdrowiem. Warto jednak pamiętać, że remizy to nie tylko miejsce pracy strażaków, ale też spotkań i integracji mieszkańców oraz działań kulturalnych – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Nowe specjalistyczne umundurowanie: rękawice, buty i ubrania specjalne odebrali też druhowie z OSP Bądkowo Kościele (powiat płocki). Otrzymane, dzięki wsparciu samorządu Mazowsza, specjalistyczne ubrania zapewnią strażakom większy komfort pracy.

 

 

Liczba wyświetleń: 488

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.