Aktualności

Finał IV Edycji Konkursu Ekologicznego

2006.12.29 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

W dniu 22 grudnia br. w Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom i uczestnikom IV Edycji Konkursu Ekologicznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Województwa Mazowieckiego.

Organizatorem tego przedsięwzięcia był Zarząd Województwa Mazowieckiego. Nagrody laureatom i uczestnikom Konkursu wręczali: Wicemarszałek Tomasz Siemoniak, Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Małgorzata Krzyżanowska, Zastępca Dyrektora Departamentu Ochrony Środowiska Zbigniew Lipiński i przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Katarzyna Klimkowska.

Kontynuując działania z lat poprzednich chciano zwrócić uwagę młodych ludzi na problemy związane z ochroną środowiska. Podstawowym celem organizacji Konkursu jest realizacja jednego z głównych zadań Wojewódzkiego Programu Ochrony Środowiska, jakim jest podnoszenie poziomu wiedzy ekologicznej poprzez kształtowanie świadomości uczniów w duchu dbałości o środowisko naturalne.

Laureaci Konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali nagrody indywidualne w postaci rowerów. Nagrody w postaci teleskopów słonecznych otrzymały również szkoły, których uczniowie zdobyli czołowe miejsca, były to miedzy innymi: Szkoła Podstawowa im. B.Prusa w Kałuszynie, Szkoła Podstawowa z Oddziałem Integracyjnym im. W.Broniewskiego w Siedlcach, Zespól Szkół w Nowej Krępie, Szkoła Podstawowa im.mjr. H. Sucharskiego z Przasnyszu, Zespół Szkół Gimnazjalnych im. Jana Pawła II w Baranowie, Szkoła Podstawowa w Gołyminie, Zespół Szkół Gminnych im. Jana Pawła II w Baranowie, Zespół Szkół w Ostrówku i Gminny Zespół Szkół Gimnazjum w Czerwińsku n/Wisłą.

Efektem starań uczestników konkursu były piękne prace plastyczne, które zostały zaprezentowane podczas gali wręczenia nagród. Ponadto imprezę wzbogacił występ artystyczny w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej im. B. Prusa w Kałuszynie pod tytułem „Pomóż ptakom”, który stał się już tradycją tego konkursu.

Liczba wyświetleń: 1076

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.