Aktualności

14 mln zł z budżetu Mazowsza na inwestycje w subregionie ciechanowskim

2020.06.18 15:30 , aktualizacja: 2020.06.25 08:47

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Czworo uczestników spotkania stoi trzymając przed sobą tablicę informacyjną. Dzięki wsparciu samorządu...
  • Pięcioro uczestników spotkania stoi trzymając przed sobą tablicę informacyjną. Pamiątkowe zdjęcie. Od...
  • Dziewięcioro uczestników spotkania stoi trzymając przed sobą dwie tablice informacyjne. Bardzo dobra wiadomość dla...
  • Pięcioro uczestników spotkania stoi trzymając przed sobą tablicę informacyjną. Samorząd Mazowsza...
  • Występuje stojąc marszałek Adam Struzik, obok za stołem siedzi czterech uczestników spotkania. Występuje marszałek Adam...
  • Trzech uczestników spotkania siedzi za stołem podczas podpisywania umowy. Umowę podpisują:...
  • Czworo uczestników spotkania siedzi za stołem podczas podpisywania umowy. Umowę podpisują: wójt gminy...
  • Występuje stojąc marszałek Adam Struzik, obok za stołem siedzi troje uczestników spotkania. Występuje marszałek Adam...
  • Pięcioro uczestników spotkania stoi trzymając przed sobą dużą tablicę informacyjną. Glinojeck otrzymał...

Dobre wieści dla mieszkańców subregionu ciechanowskiego. Już niebawem w trzech gminach w powiatach żuromińskim i ciechanowskim oraz gminach Sońsk, Siemiątkowo, Glinojeck przebudowane zostaną drogi. Dodatkowo w Szkole Podstawowej w Siemiątkowie powstanie nowa stołówka.

 

Wartość wszystkich projektów to ponad 27 mln zł, z czego 14 mln zł wyniesie dofinansowanie z budżetu Mazowsza. Inwestycje zostaną zrealizowane w ramach programu wsparcia samorządu Mazowsza w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego".

 

W starostwie powiatowym w Ciechanowie, w starostwie powiatowym w Żurominie i w urzędzie gminy Siemiątkowo – 18 czerwca – umowy z beneficjentami podpisali marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

– Udało nam się wygospodarować środki, które możemy przeznaczyć zarówno na projekty drogowe, jak i społeczne czy kulturalne. Pomagamy tym samym samorządom lokalnym w realizacji takich inwestycji, które są, jak sama nazwa naszego programu wskazuje, ważne dla mieszkańców Mazowsza i bardzo im potrzebne – podkreśla marszałek Adam Struzik.  

 

4 mln zł na budowę ścieżki rowerowej Ciechanów – Gołotczyzna wraz z parkiem rekreacyjno-poznawczym

 

Projekt zakłada budowę ścieżki rowerowej o długości ok. 12 km przebiegającej przez malownicze tereny leśne, która będzie się łączyć z istniejącą ścieżką rowerową prowadzącą do Kąpieliska Krubin. Nowa ścieżka umożliwi m.in. bezpieczny dojazd rowerem do Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie. Uzupełnieniem projektu, będzie stworzenie na sąsiadującej bezpośrednio z Muzeum Pozytywizmu działce – parku rekreacyjno-poznawczego. Będzie się w nim mieścił wodny i edukacyjny plac zabaw. Prezentowane w nim będą m.in. ciekawostki i rozwiązania techniczne z okresu rewolucji przemysłowej.

Koszt inwestycji to ponad 7,3 mln zł, z czego wsparcie z budżetu Mazowsza wyniesie 4 mln zł.

 

Ponad 1,2 mln zł na przebudowę ulic Parkowej i Ogrodowej w Glinojecku

 

Glinojeck otrzymał dofinansowanie z budżetu Mazowsza na przebudowę ulic Parkowej i Ogrodowej wraz z niezbędną infrastrukturą. Obecnie nawierzchnie tych dróg są w złym stanie technicznym. Dzięki wsparciu powstaną jezdnie o szerokości 5 m, chodniki oraz zjazdy na posesje. Przebudowane zostaną także odcinki sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej.

Koszt inwestycji to 2 mln zł, z czego wsparcie z budżetu Mazowsza wyniesie ponad 1,2 mln zł.

 

– To bardzo potrzebna z punktu widzenia mieszkańców inwestycja. W znaczący sposób przyczyni się nie tylko do poprawy bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i kierowców. Dlatego zdecydowaliśmy o wsparciu finansowym tego projektu – zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

Ponad 2 mln zł na przebudowę drogi powiatowej Raciąż – Radzanów – Liberadz wraz z mostem

 

Droga powiatowa nr 3014W jest jedną z najdłuższych dróg powiatowych na terenie gminy Siemiątkowo i ważnym szlakiem komunikacyjnym dla mieszkańców trzech powiatów: żuromińskiego, mławskiego i płońskiego. To jedna z głównych tras łączących miejscowości gminne, a także alternatywne połączenie miast powiatowych – Płońska, Żuromina i Mławy. To szczególnie ważne zwłaszcza przy zwiększonym natężeniu ruchu na drogach wojewódzkich nr 563 Rypin – Żuromin – Mława oraz nr 541 Lubawa – Lidzbark – Żuromin – Sierpc. 

W ramach inwestycji przebudowany zostanie 1,5 km odcinek drogi od wsi Gradzanowo Kościelne (gmina Siemiątkowo) do granicy z powiatem mławskim. Jezdnia zostanie poszerzona do 6 m w terenie niezabudowanym i 6,5 m w terenie zabudowanym.

Koszt inwestycji to ponad 3,5 mln zł, z czego wsparcie z budżetu Mazowsza wyniesie ponad 2,1 mln zł.

 

Ponad 780 tys. zł na stołówkę w Szkole Podstawowej w Siemiątkowie

 

To dobra wiadomość dla uczniów siemiątkowskiej szkoły. Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza powstanie nowy budynek, w którym mieścić się będzie stołówka szkolna. Będzie to pierwsze tego typu miejsce na terenie gminy. Do tej pory gorący posiłek dla dzieci i młodzieży przygotowywała i dostarczała firma cateringowa, co wiązało się z dużymi kosztami. Realizacja tej inwestycji pozwoli nie tylko na ich ograniczenie, ale wpisze się również w realizowany na terenie gminy program „Posiłek w szkole i w domu”.

Koszt inwestycji to ponad 1,3 mln zł, z czego wsparcie z budżetu Mazowsza wyniesie ponad 780 tys. zł.

 

Ponad 830 tys. zł na rozbudowę drogi gminnej w miejscowości Cyndaty

 

W gminie Siemiątkowo przebudowany zostanie także ponad 1,8 km odcinek drogi w Cyndatach. W ramach inwestycji droga zostanie utwardzona. Ponadto usunięte zostaną drzewa i krzewy, powstaną jednostronny rów drogowy, zjazdy na przyległe działki oraz pobocza. Pojawi się też oznakowanie pionowe.

Koszt inwestycji to prawie 1,4 mln zł, z czego wsparcie z budżetu Mazowsza wyniesie ponad 830 tys. zł.

 

Ponad 1,1 mln zł na przebudowę drogi gminnej Bądkowo – Kosmy Pruszki

 

Gmina Sońsk otrzymała dofinansowanie na przebudowę trzech odcinków drogi o łącznej długości ponad 2,7 km. W ramach projektu powstanie jezdnia o szerokości 4 m z obustronnymi poboczami. Odcinki tworzące drogę Bądkowo – Kosmy Pruszki po przebudowie stanowić będą jeden ciąg drogowy oraz będą połączeniem dwóch dróg powiatowych: 1244W Kryszpy – Bądkowo oraz 1248W Gołotczyzna – Zawady – Nowe Miasto.

Koszt inwestycji to 1,9 mln zł, z czego wsparcie z budżetu Mazowsza wyniesie ponad 1,1 mln zł.

 

4 mln zł na przebudowę dróg gminnych ulic Granicznej i Widnej w Ciechanowie

 

Gmina Ciechanów przeprowadzi kompleksową przebudowę ul. Granicznej, która łączy się z ul. Płocką – drogą krajową numer DK 60 oraz przechodzi w ul. Mazowiecką. Zakres prac na odcinku około 1 km obejmuje m.in. roboty drogowe (przebudowę jezdni, budowę dwustronnych chodników oraz jednostronnej dwukierunkowej ścieżki rowerowej w ciągu ul. Granicznej), roboty sanitarne (kanalizacja deszczowa), roboty elektryczne (oświetlenie), budowę czterech przystanków autobusowych oraz ronda na skrzyżowaniu ul. Granicznej i ul. Czarnieckiego.

Koszt inwestycji to 9,5 mln zł, z czego wsparcie z budżetu Mazowsza wyniesie 4 mln zł.

 

 

Inwestycje otrzymały dofinansowanie w ramach realizowanego przez samorząd Mazowsza w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego".

Liczba wyświetleń: 484

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.