Aktualności

Będzie wspólny bilet

2006.12.29 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

Już od 1 stycznia, posiadacze okresowego biletu ZTM bez żadnych dopłat będą mogli poruszać się po Warszawie pociągami Kolei Mazowieckich. 28 grudnia br. na Dworcu Gdańskim w Warszawie podczas konferencji prasowej władze Kolei Mazowieckich i Zarządu Transportu Miejskiego podpisały porozumienie w tej sprawie.

Współpraca pomiędzy władzami Warszawy i Województwa przynosi pierwsze, znaczące efekty. Dzięki porozumieniu już od 1 stycznia 2007 roku podróżni posiadający ważny bilet okresowy ZTM, zakodowany na Warszawskiej Karcie Miejskiej (z wyjątkiem biletów na jedną linię), Elektronicznej Legitymacji Studenckiej i uprawnieni do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej, będą mogli bez dodatkowych opłat korzystać z przejazdów pociągami osobowymi KM. Wspólny bilet będzie obowiązywał w granicach stolicy do stacji: Ursus, Gołąbki, Choszczówka, Rembertów, Wola Grzybowska, Falenica, Jeziorki.

W konferencji udział wzięli między innymi: Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Leszek Ruta i Prezes Zarządu Kolei Mazowieckich Halina Sekita. Wszyscy obecni na konferencji złożyli podpisy na symbolicznym bilecie KM-ZTM.

Liczba wyświetleń: 1733

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.