Aktualności

8 mln zł od samorządu Mazowsza na rozbudowę szpitala i bulwary w Nowym Dworze Mazowieckim

2020.06.19 14:25 , aktualizacja: 2020.06.25 08:40

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Siedmioro uczestników spotkania stoi w rzędzie trzymając tablicę infomacyjną. Miasto Nowy Dwór Mazowiecki...
  • Ośmioro uczestników spotkania stoi w rzędzie trzymając tablicę infomacyjną. Samorząd Województwa...
  • Czterech przedstawicieli władz samorządowych siedzi za stołem podczas podpisywania umów. Umowę podpisują: burmistrz...
  • jeden uczestnik spotkania stoi i przemawia, obok za stołem siedzi pozostałych pięciu uczestników. Występuje marszałek Adam...

Budowa bulwarów na brzegu rzeki Narwi i rozbudowa Nowodworskiego Centrum Medycznego to inwestycje, które będą realizowane w Nowym Dworze Mazowieckim dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Wartość obu inwestycji to prawie 26 mln zł, z czego 8 mln zł wyniesie dofinansowanie z budżetu Mazowsza.

 

Umowy w tej sprawie z beneficjentami 19 czerwca w Nowym dworze Mazowieckim podpisali marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

– Udało nam się wygospodarować środki, które możemy przeznaczyć zarówno na projekty drogowe, jak i społeczne, kulturalne czy też zdrowotne. Pomagamy tym samym samorządom lokalnym w realizacji takich inwestycji, które są, jak sama nazwa naszego programu wskazuje, ważne dla mieszkańców Mazowsza i bardzo im potrzebne – podkreśla marszałek Adam Struzik.  

 

4 mln zł na rozbudowę Nowodworskiego Centrum Medycznego wraz z budową bloku operacyjnego

 

Wsparcie samorządu Mazowsza umożliwi rozbudowę Nowodworskiego Centrum Medycznego, co pozwoli na budowę nowego bloku operacyjnego. W ramach projektu powstaną dwa piętra wraz z poddaszem o łącznej powierzchni około 1000 m2. Znajdą się tu między innymi: OlOM, centralna sterylizatornia, pomieszczenia techniczne, sale, blok operacyjny.

 

Szpital Powiatowy – Nowodworskie Centrum Medyczne powstał w 1956 r. Z jego pomocy korzystają zarówno mieszkańcy powiatu nowodworskiego, jak też legionowskiego i płońskiego. W placówce działa obecnie osiem oddziałów: chorób wewnętrznych z pododdziałem kardiologii, chirurgii ogólnej, ginekologiczno-położniczy, pediatrii, neonatologiczny, medycyny paliatywnej, anestezjologii i intensywnej terapii, SOR oraz blok operacyjny. NCM jest także kluczowym partnerem strategicznym dla Portu Lotniczego Warszawa-Modlin w zakresie świadczenia kompleksowej obsługi medycznej z uwagi na najwyższy stopień referencyjności wśród jednostek medycznych zlokalizowanych w promieniu 30 km od lotniska.

 

Koszt inwestycji to 13 mln zł, z czego wsparcie z budżetu Mazowsza wyniesie 4 mln zł.

 

4 mln zł na zagospodarowanie brzegu rzeki Narwi na wysokości miasta Nowy Dwór Mazowiecki

 

Miasto Nowy Dwór Mazowiecki zainwestuje 4 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego w zagospodarowanie brzegu Narwi. Projekt podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym wybudowane zostaną bulwary nadnarwiańskie na odcinku od targowiska miejskiego i pierwszej plaży miejskiej do zrewitalizowanego oczka wodnego i drugiej plaży miejskiej. Nawierzchnia wału narwiańskiego przebudowana zostanie na promenadę. Powstaną też m.in. strefy rekreacji i odpoczynku, oświetlenie i monitoring. Projekt zakłada też aranżację zieleni,budowę i przebudowę wjazdów na promenadę, oraz dostosowanie plaż miejskich do najlepszych standardów wypoczynku. Z kolei drugi etap prac dotyczy przedłużenia bulwarów oraz zagospodarowania rekreacyjnego wyspy na rzece Narwi. Tu również wybudowane zostaną strefy rekreacji i odpoczynku. Powstanie także molo, przeprawa na wyspę oraz oświetlenie i monitoring.

 

Koszt inwestycji to prawie 13 mln zł, z czego wsparcie z budżetu Mazowsza wyniesie blisko 4 mln zł.

 

– To bardzo ciekawy projekt, który z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Nowego Dworu. Każdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia, a bulwary i plaża to wręcz idealne miejsca do wypoczynku i spędzenia wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi – zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

 

Te dwie inwestycje otrzymały dofinansowanie w ramach realizowanego przez samorząd Mazowsza „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego".

Liczba wyświetleń: 372

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.