Aktualności

Wybierzmy najlepsze KGW!

2020.06.25 09:25 , aktualizacja: 2020.06.25 09:36

Autor: Marcin Rzońca (RW), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Tytuł konkursu „Koła...

Można już zgłaszać koła gospodyń do konkursu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. To jego druga edycja, a pierwsza udowodniła, że tytuł konkursu „Koła Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie” nie jest tylko chwytliwym hasłem, ale też dobrze określa charakter tych stowarzyszeń.

 

Do 31 lipca br. (jako data wpływu zgłoszenia) czekamy na karty zgłoszeniowe – formularz, dokumentację fotograficzną, informacje o zaangażowaniu w życie lokalnych społeczności. Zgłoszenia zawierać powinny również oceniane przepisy kulinarne produktów tradycyjnych i regionalnych, na bazie których planuje się wydać książkę kucharską mazowieckich gospodyń. Komisja oceniać będzie prawdopodobnie tylko przesłane materiały, bowiem ze względu na pandemię niemożliwe będzie spotkanie w terenie i obserwacja pracy KGW „w akcji”.

 

Nagrody finansowe dla KGW z przeznaczeniem na ich potrzeby mają w tym roku łączną wysokość 30 000 zł. Wstępnie zakłada się, że przyznane będą trzy stopnie nagród – I do 10 tys. zł; II do 8 tys. zł i III do 6 tys. zł (nagrody nieopodatkowane), możliwa kategoryzacja (np. ze względu na liczbę członków KGW) i kilka nagród jednego stopnia. Na KGW czekają zatem nie tylko prestiż i podziw, ale także wymierne wsparcie finansowe.

 

Szczegółowe informacje (regulamin i kartę zgłoszeniową) można znaleźć na stronie Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na Mazowszu www.mazowieckie.ksow.pl (aktualności).

Liczba wyświetleń: 832

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.