Aktualności

Pomoc na naukę zdalną dla subregionu radomskiego

2020.06.25 13:35 , aktualizacja: 2020.06.25 14:14

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Umowy z beneficjentami...
  • Dzięki środkom z UE do...
  • (infogr. UMWM)

39 szkół z subregionu radomskiego otrzyma od samorządu Mazowsza sprzęt komputerowy do prowadzania zajęć online. Umowy z beneficjentami podpisał wicemarszałek Rafał Rajkowski. Sprzęt do szkół trafi na przełomie września i października.

 

Samorząd województwa zdobył unijne środki na wsparcie nauczania zdalnego na początku maja. W sumie w projekcie bierze udział 236 mazowieckich szkół. W ciągu najbliższych tygodni zostanie podpisana umowa partnerska z partnerami, a samorząd Mazowsza ogłosi przetarg na zakup sprzętu komputerowego.

– Liczymy, że uda się sfinalizować zakupy na początku nowego roku szkolnego. I szybko dostarczymy sprzęt do szkół. Jestem przekonany, że zamawiane przez nas laptopy, tablety przydadzą się nie tylko podczas zajęć prowadzonych online, ale także w regularnej pracy szkoły – mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Dzięki środkom z UE do szkół trafi niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji sprzęt i oprogramowanie. Będą to stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy, tablety, moduły i programy edukacyjne, drukarki, projektory oraz urządzenia wielofunkcyjne. Nauczyciele przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania wezmą udział w szkoleniach i instruktażach z prowadzenia nauki w formie zdalnej. Uczniowie, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami otrzymają urządzenia mobilne (laptopy/tablety) oraz dostęp do Internetu. Wsparciem zostaną objęci uczniowie nieposiadający warunków technicznych do uczestnictwa w zdalnych zajęciach lekcyjnych.

 

Całkowita wartość projektu to 35 mln zł, z czego ok. 25,8 mln zł zostanie przeznaczonych na wyposażenie szkół i placówek oświaty w sprzęt TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne) do prowadzenia zajęć edukacyjnych, 5,2 mln zł trafi na wyposażenie szkół i placówek w pakiety oprogramowania, a 680 tys. zł na szkolenia dla nauczycieli (około 800) oraz uczniów (około 2000).

 

Jedną ze szkół biorącą udział w przedsięwzięciu jest prowadzony przez samorząd województwa mazowieckiego Zespół Szkół Specjalnych w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu.

 

Projekt jest realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość projektu to 35 mln zł, z czego 28 mln zł to środki z UE, ponad 5,2 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego oraz ponad 1,7 mln zł z budżetu państwa.

 

 

Liczba wyświetleń: 253

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.