Aktualności

Szkoła drzewna w Garbatce-Letnisku będzie mieć nową siedzibę

2020.06.25 14:00 , aktualizacja: 2020.06.25 15:36

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Umowę z wykonawcą...

Uczniowie Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisku będą uczyć się nowym budynku. Właśnie ruszają prace projektowe. Wartość całej inwestycji szacuje się na około 60 mln zł. Dziś umowę z wykonawcą dokumentacji projektowo-kosztorysowej podpisał dyrektor placówki Mirosław Dziedzicki. W spotkaniu wziął udział wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 

Szkoła w Garbatce-Letnisko działa pod auspicjami samorządu województwa mazowieckiego od stycznia 2018 r. Niestety, dziś uczniowie kształcą się w niewielkich budynkach, które są w bardzo złym stanie technicznym. Dlatego samorząd Mazowsza podjął decyzję o budowie nowej siedziby. W ubiegłym roku kupiono działkę o powierzchni ponad 3,1 ha pod budowę budynku. Na jej zakup władze Mazowsza przeznaczyły ponad 4,3 mln zł.

– Plan jest bardzo ambitny. Chcemy zbudować zupełnie nowy budynek szkolny w ciągu dwóch lat. Dziś robimy kolejny duży krok w tym kierunku – podkreśla wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Nowy kompleks szkolny będzie się składać z czterech części – oświatowej, warsztatowej, hali sportowej z zapleczem oraz internatu. W nowym budynku zastosowane zostaną nowoczesne i przyjazne środowisku technologie (OZE). Ponadto inwestycja obejmuje kompleksowe zagospodarowanie terenu, w tym m.in. drogi, chodniki, dojazdy, ale też zieleń i małą architekturę.

 

Dziś podpisaną umową zlecono opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Zakończenie etapu projektowego jest planowane na pierwszy kwartał 2021 r.

 

Wstępny koszt całego przedsięwzięcia to 60 mln zł, przy czym należy podkreślić, że dopiero dokumentacja projektowo-kosztorysowa da postawy do realnego szacowania kosztów przedsięwzięcia. Środki na ten cel samorząd województwa będzie chciał pozyskać np. funduszy unijnych.

 

Liczba wyświetleń: 547

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.