Aktualności

Jedlnia-Letnisko już wkrótce z kanalizacją

2020.07.02 12:45
Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
PAmiątkowe zdjęcie z symnbolicznym czekiem Samorząd Województwa...
Moment podpisania umowy Umowy podpisali...
Rafał Rajkowski ściska dłoń Piotra Lęsnowolskiego Wicemarszałek Rafał...

Koszt budowy kanalizacji sanitarnej w gminie Jedlnia-Letnisko. Wartość inwestycji to ponad 28 mln zł, z czego 4 mln zł wyniesie dofinansowanie z budżetu województwa. Umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski i wójt Piotr Leśnowolski.

 

Przedsięwzięcie na dużą skalę

Dzięki dofinansowaniu wybudowana zostanie sieć kanalizacji wraz z przyłączami, pompowniami ścieków i ich zasilaniem energetycznym w miejscowościach: Antoniówka, Dawidów, Groszowice, Siczki, Wrzosów, Jedlnia-Letnisko (gmina Jedlnia-Letnisko) oraz w miejscowości Kieszek (gmina Pionki).

 

Same korzyści

Podpisując umowę, wicemarszałek Rafał Rajkowski pogratulował władzom gminy inicjatywy.

–  Z roku na rok obserwujemy coraz większe zaangażowanie samorządów w zachowanie i poprawę naturalnego stanu środowiska naszego regionu, m.in. poprzez redukowanie emisji zanieczyszczeń, także tych, pochodzących z tradycyjnych szamb. Cieszę się, że gmina Jedlnia-Letnisko podjęła to wyzwanie i, sięgając po dofinansowanie z budżetu województwa, zdecydowała się na budowę sieci kanalizacyjnej. Inwestycja ta jest ważna również dla mieszkańców gminy, ponieważ jej pozytywne efekty będą odczuwalne w ich codziennym życiu – podkreślił wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Liczba wyświetleń: 287

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.