Aktualności

Powiat szydłowiecki z dużą dotacją

2020.07.03 10:50
Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Rafał Rajkowski i beneficjenci pozują z symbolicznymi czekami Wartość obu inwestycji to...

Umowy na przebudowę drogi powiatowej nr 4011W Orońsko–Ruda Wielka w miejscowości Tomaszów oraz zakup karetki dla zespołu ratownictwa medycznego w Szydłowcu podpisane.

 

Wartość obu inwestycji to ponad 2,5 mln zł, z czego blisko 1,5 mln zł wyniesie dofinansowanie z budżetu województwa. Umowy w tej sprawie podpisał wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 

Szybciej i bezpieczniej

Dzięki inwestycji poszerzona i wymieniona zostanie nawierzchnia drogi oraz, co istotne dla pieszych, wykonany będzie nowy chodnik. Wartość inwestycji to 2,1 mln zł, a dofinansowanie wyniesie 1,27 mln zł. To istotna inwestycja, ponieważ łączy Orońsko z granicą powiatu.

 

Karetka niezbędna od zaraz

W ramach instrumentu wsparcia zakupiona zostanie także karetka dla zespołu ratownictwa medycznego w Szydłowcu. To kluczowa inwestycja, ponieważ w powiecie, w którym nie ma szpitala, karetki przejeżdżają miesięcznie ponad 7 tys. km. Na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczył 240 tys. zł. Całkowita wartość zakupu pojazdu to 400 tys. zł.

 

– Ratownictwo medyczne to bezsprzecznie zawód misja. Wymaga od wykonujących go osób teoretycznej i praktycznej wiedzy oraz stałego podnoszenia kwalifikacji. Niezwykle ważne są ponadto zdolności interpersonalne, a także – ta trudna do zdefiniowania – umiejętność łączenia odporności psychicznej z troską i współczuciem. Dlatego istotne jest, żeby tej grupie zawodowej stworzyć komfortowe warunki pracy i umożliwić im możliwie jak najskuteczniejszą pomoc potrzebującym. Cieszę się, że pojazd trafi właśnie do Szydłowca, gdzie jest tak bardzo potrzebny – powiedział wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Liczba wyświetleń: 272

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.