Aktualności

Wsparcie dla gminy Sobolew

2020.07.03 14:20 , aktualizacja: 2020.07.06 15:58

Autor: Agnieszka Pazio (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Na pierwszym planie na stole leżą środki ochrony osobistej. Za stołem stoją, pozując do zdjęcia, beneficjenci W imieniu samorządu...
  • Srodki ochrony osobistej. Kadr z bliska. Widać maseczki i pudełko z rękawicami jednorazowymi 450 sztuk maseczek, 45...
  • Zdjęcie wyremontowanej putej ulicy. Na jej końcu widać dom mieszkalny Ważnym punktem spotkania...

Jednostki OSP z gminy Sobolew (pow. garwoliński) otrzymały od samorządu Mazowsza środki ochrony osobistej (m.in. maseczki, rękawice, płyn do dezynfekcji). Przekazały je członkinie Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska. Ważnym punktem spotkania z mieszkańcami było także otwarcie przebudowanej drogi gminnej.

 

Priorytet: walka z COVID-19

Jednostki OSP działające na terenie gminy (OSP Gończyce, OSP Ostrożeń, OSP Sobolew) wpisane do KSRG (Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy) otrzymały konkretne wsparcie. 450 sztuk maseczek, 45 kombinezonów, 1200 par rękawic, 12 kompletów ubrań specjalnych, worki na odpady i 30 litrów płynu do dezynfekcji. Są to środki ochrony, które ułatwią pracę ochotników. Na ten cel z budżetu Mazowsza przeznaczono blisko 41,5 tys. zł.

– Gmina Sobolew odniosła sukces, jakim jest bez wątpienia doposażenie jednostki OSP w najwyższej jakości sprzęt, który posłuży ochotnikom podczas niebezpiecznych misji. Wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo i pomoc, którą niosą. Dlatego musimy dbać o strażaków, wykonujących bardzo niebezpieczną pracę, zwłaszcza w czasie panującej wciąż epidemii. Cieszę się, że mogliśmy doposażyć jednostkę w środki ochrony osobistej, tak potrzebne do poprawy komfortu ochotników i bezpieczeństwa ich pracy. Zarówno ten sprzęt, jak i środki higieny osobistej, pozwolą im w należytych warunkach nieść pomoc potrzebującym mieszkańcom – powiedziała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Nowa droga – bezpieczeństwo i komfort mieszkańców

Zrealizowana inwestycja dotyczy przebudowy drogi gminnej nr 131120W ul. Poprzecznej w miejscowości Sobolew.  Zmodernizowana trasa łączy się z drogą wojewódzką w relacji Maciejowice-Żelechów. Prace obejmowały wykonanie nowej nawierzchni, ułożenie pobocza dla pieszych i zjazdów do posesji. Koszt inwestycji to ponad 944 tys. zł. Wysokość dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniosła 601 tys. zł.

– Cieszy mnie fakt, że pomimo niełatwego dla nas wszystkich czasu, gmina realizuje swoje zadania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców. Gratuluję ukończonego projektu i skuteczności w aplikowaniu o środki unijne. Za sprawą takich przedsięwzięć, realizowanych przez nasze małe ojczyzny, Mazowsze pięknieje – podkreśliła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Liczba wyświetleń: 323

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.