Aktualności

Przebudują drogę nr 719 relacji Warszawa–Żyrardów–Kamion

2020.07.06 12:00 , aktualizacja: 2020.07.06 15:48

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Marszałek Adam Struzik, dyrektor Lewandowski i dwaj przedstawiciele firmy stoją obok siebie w rzędzie i pozują do zdjęcia. Przedstawiciel firmy stojący w środku obok marszałka trzyma zieloną teczkę Już niedługo podróżujący w...
  • Marszałek Struzik i dyrektor Lewandowski siedzą za stołem konferencyjnym obok siebie. Marszałek trzyma w ręku mikrofon. Przed nim jest plakietka z jego nazwiskiem Trasa ta biegnie przez...
  • Dwóch przedstawicieli firmy siedzą obok siebie za stołem konferencyjnym i podpisują dokumenty. Przed nimi są plakietki z ich nazwiskami Umowę podpisują...

Dzięki środkom z budżetu Mazowsza wyremontowana zostanie droga województwa nr 719 od granicy Warszawy w kierunku Puszczy Mariańskiej. Koszt inwestycji to ponad 2,3 mln zł.

 

Umowę z wykonawcą – firmą PPUH EFEKT Sp. z o.o., reprezentowaną przez Waldemara Brudnowskiego i Krzysztofa Brudnowskiego, podpisał marszałek Adam Struzik oraz dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Tomasz Lewandowski.

– Mazowsze to 3 tys. km dróg oraz kilkaset obiektów inżynieryjnych mostowych. Modernizujemy drogi od samego początku istnienia województwa mazowieckiego. Obecnie zostało 20 proc. dróg, które wymagają remontów. Droga 719 relacji Warszawa–Żyrardów–Kamion to jedna z dróg wojewódzkich na Mazowszu o największym natężeniu ruchu. W ciągu doby przejeżdża tam ponad 25 tys. pojazdów. Trasa ta biegnie przez obszar znacznie zurbanizowany i inwestycyjny, zatem szczególnie ważny dla Mazowsza. Dlatego też cieszę się, że podpisaliśmy dziś umowę na jej modernizację.  Koszt inwestycji to 2 mln 300 tys. – mówił marszałek Adam Struzik.

– Planowany remont będzie przeprowadzony w 3 odcinkach – w miejscowości Opacz Kolonia w kierunku Reguł, w Jaktorowie oraz Walerianach. Zdajemy sobie sprawę, że jest to jeden z najbardziej obciążonych odcinków dlatego prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do nowych zasad organizacji ruchu drogowego podczas remontów. Razem z wykonawcą będziemy się starać zminimalizować utrudnienia. Remont obejmie łącznie około 4 km drogi – dodał Tomasz Lewandowski dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Prace modernizacyjne drogi 719 będą dotyczyły wymiany nawierzchni, poprawy odwodnienia, wykonania nowych poboczy oraz odtworzenia rowów przydrożnych.

Liczba wyświetleń: 456

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.