Aktualności

Kolejne środki dla sołectw

2020.07.08 14:25 , aktualizacja: 2020.07.08 14:46
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Okładka omowy w ramach MIAS Umowy na blisko 3,4 mln zł...

W tym roku, na wsparcie sołectw samorząd województwa przeznaczył blisko 12 mln zł. Dofinansowanie w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020” otrzymają 1184 inwestycje, z 264 gmin. Powstaną nowe place zabaw i miejsca rekreacji, wyremontowane zostaną świetlice wiejskie, chodniki i oświetlenie.

 

Projektów jest mnóstwo

Blisko 3,4 mln zł na realizację 354 projektów służących lokalnej społeczności otrzymają sołectwa w powiatach: gostynińskim, płockim, sierpeckim, sochaczewskim i żyrardowskim,  ciechanowskim, mławskim, przasnyskim, pułtuskim, płońskim i żuromińskim. Umowy z beneficjentami podpisali marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

– Już po raz trzeci przyznajemy sołectwom granty w ramach MIAS. To program, którego ideą jest zaspokajanie potrzeb lokalnych społeczności. Pomagamy mieszkańcom sołectw w tworzeniu warunków do odpoczynku i aktywności w swoim środowisku – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach „MIAS MAZOWSZE 2020” przeprowadzono w grudniu 2019 r. Gminy mogły uzyskać wsparcie w wysokości do 10 tys. zł.

 

Dbają o własne „podwórka”

Projekty złożone przez gminy dotyczą m.in. remontów czy budowy świetlic, domów kultury, stadionów, siłowni, hal i boisk sportowych, basenów, skwerów, sal zabaw i wiat rekreacyjnych. Sołectwa chcą doposażać szatnie przy boiskach i miejsca spotkań i rekreacji mieszkańców, remontować biblioteki i kupować książki, stroje ludowe i instrumenty muzyczne dla zespołów ludowych.

 

– Mieszkańcy Mazowsza mają mnóstwo ciekawych pomysłów i aktywnie włączają się w ich realizację. Zgłoszone projekty to niewielkie, ale bardzo ważne dla sołectw inwestycje, które będą służyć celom rekreacyjnym, kulturalnym czy sportowym – mówi Wiesław Raboszuk, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

 

Podpisano również umowę z powiatem ciechanowskim na dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej nr 1237W Ciechanów–Opinogóra–Długołęka–Zielona na odcinku Opinogóra–Długołęka o długości 690mb (kwota dofinansowania to 250 tys. zł).

 

Lista beneficjentów w powiatach: ciechanowskim, mławskim, przasnyskim, pułtuskim, płońskim i żuromińskim

Liczba wyświetleń: 230

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.