Aktualności

Ponad 4,4 mln zł od samorządu Mazowsza na przebudowę drogi w powiecie pułtuskim i strażnicy OSP w Obrytem

2020.07.09 13:10 , aktualizacja: 2020.07.09 14:27

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

sfinalizowanie umowy na przebudowę drogi powiatowej nr 4407W, \z symbolicznym czekiem stoją przedstawiciele samorządu Mazowsza i beneficjenci Ponad 3,5 mln zł samorząd...
marszałek Adam Struzik trzyma w ręku syboliczny czek opiewający na kwotę 900 tys. zł, obok stoją beneficjenci umów Remiza OSP w Obrytem wymaga...

Przebudowa drogi powiatowej na odcinku Obryte-Gródek Nowy oraz rozbudowa budynku OSP w Obrytem (pow. pułtuski) to inwestycje, które będą realizowane dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. Wartość obu projektów to ponad 7,4 mln zł, z czego ponad 4,4 mln zł to dofinansowanie z budżetu województwa. Umowy z beneficjentami podpisał marszałek Adam Struzik.

 

– Udało nam się wygospodarować środki, które możemy przeznaczyć zarówno na projekty drogowe, jak i społeczne, kulturalne czy też zdrowotne. Pomagamy tym samym samorządom lokalnym w realizacji takich inwestycji, które są, jak sama nazwa naszego programu wskazuje, ważne dla mieszkańców Mazowsza i bardzo im potrzebne – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Ponad 3,5 mln zł na przebudowę drogi powiatowej nr 4407W Jegiel–Porządzie–Obryte–Pułtusk na odcinku Obryte–Gródek Nowy

 

Droga powiatowa nr 4407W to trasa o charakterze ponadlokalnym, która łączy ze sobą powiaty pułtuski i wyszkowski oraz gminy Obryte, Pułtusk i Rząśnik. Z kolei odcinek Obryte–Gródek Rządowy–Gródek Nowy to główny ciąg komunikacyjny w gminie Obryte. Z uwagi na zły stan techniczny wymaga przebudowy. Dzięki środkom z budżetu Mazowsza wzmocniony i poszerzony zostanie blisko 4-kilometrowy odcinek drogi. Przebudowane będą też pobocza, zjazdy oraz trzy skrzyżowania z drogami gminnymi. Powstaną: chodnik o długości ponad 3,5 km, zatoka autobusowa oraz dwa perony na przystankach. Droga zostanie również oznakowana.

 

Koszt inwestycji to ponad 5,9 mln zł, z czego wsparcie z budżetu Mazowsza wynosi ponad 3,5 mln zł.

 

900 tys. zł na strażnicę OSP w Obrytem

 

To dobre wieści dla strażaków ochotników z Obrytego. Remiza OSP wymaga gruntownego remontu. Przeciekający dach, zniszczone ściany i tynki czy przestarzała instalacja elektryczna to tylko kilka problemów, z którymi borykają się druhowie. Brakuje tu również zaplecza socjalnego i szatni. Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego strażnica OSP będzie rozbudowana. W ramach inwestycji dobudowana zostanie część socjalna wraz z salą wielofunkcyjną, kuchnią oraz toaletami. Ponadto powiększony zostanie garaż (z dwustanowiskowego na trzystanowiskowy) oraz dostosowany do większych pojazdów bojowych straży pożarnej. Projektowane jest również dodatkowe utwardzenie terenu w postaci poszerzenia istniejącego dojścia i dojazdu do budynku. Powstanie też pięć dodatkowych miejsc parkingowych na samochody osobowe.

 

Koszt inwestycji to 1,5 mln zł, z czego wsparcie z budżetu Mazowsza wyniesie 900 tys. zł.

 

Inwestycje otrzymały dofinansowanie w ramach realizowanego przez samorząd Mazowsza autorskiego „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego".

 

 

Liczba wyświetleń: 280

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.