Aktualności

2,8 mln zł na budowę kanalizacji w gminie Szydłowiec

2020.07.09 13:00 , aktualizacja: 2020.07.09 15:28

Autor: WKZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

przedstawiciele samorządu Mazowsza i gminy Szydłowiec podpisują umowy na realizację gminnych inwestycji Wicemarszałek Rafał...
uścisk dłoni przekazują sobie przedstawiciel samorządu Mazowsza i gminy Szydłowiec Umowy podpisane. Teraz czas...

Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej oraz ciśnieniowej z przepompowniami ścieków to kolejna inwestycja, która będzie zrealizowana dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. Wartość całkowita projektu wynosi 4,6 mln zł.

 

Umowy podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz burmistrz Szydłowca Artur Ludew.

 

– Gminy wciąż mają duże potrzeby związane z tego typu infrastrukturą. Takie inwestycje są dla wielu gmin ogromnym wyzwaniem, bo wiążą się z dużymi kosztami. Dofinansowanie powoli na podłączenie się mieszkańców gminy Szydłowiec do miejskiego systemu oczyszczania ścieków – zaznacza wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 

Inwestycja obejmuje budowę kanalizacji sanitarnej oraz przepompowni ścieków dla budynków mieszkalnych i usługowo-handlowych w Szydłowcu przy ulicy Książek Stary, Książek Nowy, Książek Majdowski, a tym samym likwidację istniejących zbiorników bezodpływowych.

 

Inwestycja otrzymała dofinansowanie w ramach realizowanego przez samorząd Mazowsza „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego".

 

 

Liczba wyświetleń: 183

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.