Aktualności

Blisko 6 mln zł na inwestycje w Przasnyszu i gminie Chorzele

2020.07.16 13:00 , aktualizacja: 2020.07.16 14:02

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

przedstawiciele samorządu Mazowsza i Przasnysza stoją na sali konferencyjnej obok siebie, trzymając symboliczny czek w ręku Miejski Dom Kultury w...
przedstawiciel samorzadu Mazowsze i beneficjenci z gminy Chorzele trzymają w ręku symboliczny czek z wypisaną kwotą dofinansowania z budżetu Mazowsza Marszałek Adam Struzik i...

Przebudowa Domu Kultury w Przasnyszu oraz drogi w gminie Chorzele to inwestycje, które otrzymały wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego. Ich wartość to prawie 17,2 mln zł, z czego aż ponad 5,9 mln zł stanowi dofinansowanie samorządu Mazowsza. Umowy z beneficjentami podpisał marszałek Adam Struzik.

 

– Instrument zadań ważnych stworzyliśmy z myślą o wszystkich tych samorządach, które nie są w stanie same zrealizować niezbędnych inwestycji. To już druga edycja tego programu wsparcia. W tym roku na jego realizację przeznaczyliśmy 50 mln zł – podkreśla marszałek Adam Struzik.  – Potrzeby wciąż są duże. Zwłaszcza teraz, gdy z powodu epidemii wpływy do budżetów stają się coraz niższe – zaznacza marszałek.

 

Przebudowa Domu Kultury im. Stanisława Ostoi-Kotkowskiego w Przasnyszu

Miejski Dom Kultury w Przasnyszu, w którym mieści się również Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej, przejdzie modernizację. Budynek będzie przebudowany. Na piętrze powstanie nowoczesna sala kinowo–teatralna wraz z zapleczem scenicznym oraz komfortowym foyer. Miejsce będzie służyło organizacji przedstawień artystycznych, imprez okolicznościowych i eventów. Na parterze znajdą się m.in. pracownia plastyczna, ognisko muzyczne, studio nagrań oraz pomieszczenia administracyjne organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Inwestycja wpisuje się w program kompleksowej odnowy historycznego centrum miasta i zwiększania jego atrakcyjności. Koszt inwestycji to blisko 14 mln zł,  dofinansowanie z budżetu Mazowsza wyniosło 4 mln zł.

 

 

Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Opaleniec wraz z rozbudową drogi gminnej do PSG Podstrefy Chorzele I

To jedna z najważniejszych dróg nie tylko na terenie gminy Chorzele, ale również województwa mazowieckiego. Prowadzi do powstałej niedawno na terenie gminy – Przasnyskiej Strefy Gospodarczej –Podstrefy Chorzele I. W niedalekiej przyszłości powstaną tu zakłady pracy, które są szansą na zatrudnienie dla wielu mieszkańców gminy.

Droga leży pomiędzy drogą wojewódzką nr 614 i drogą krajową nr 57, która przechodzi przez całą miejscowość Chorzele. To jeden z głównych szlaków komunikacyjnych w kierunku Mazur o dużym natężeniu ruchu, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Dzięki dofinansowaniu z budżetu Mazowsza powstanie dwupasmowa jezdnia o szerokości 5,5 m, pokryta nawierzchnią bitumiczną. Dodatkowo – ścieżka rowerowa oraz zjazdy do posesji. Inwestycja będzie kosztowała blisko 3,2 mln zł. Dofinansowanie z budżetu Mazowsza – ponad 1,9 mln zł.

 

Liczba wyświetleń: 163

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.