Aktualności

Działkowcy z Przasnysza z dotacjami z budżetu Mazowsza

2020.07.16 12:45 , aktualizacja: 2020.07.16 14:13

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

działałka rekreacyjna, zieleń i grządki Popularne ROD-y to miejski...

Ponad 42 tys. zł wsparcia samorządu Mazowsza, w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców, trafi do pięciu ogródków działkowych z Przasnysza. Działkowcy będą m.in. remontować ogrodzenia, montować oświetlenie i kupować sprzęt do pielęgnacji zieleni.

 

MIAD to jeden z programów wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Decyzją radnych województwa mazowieckiego na jego realizację przeznaczonych będzie ponad 665 tys. zł. Pieniądze z budżetu Mazowsza trafią do 78 rodzinnych ogródków działkowych. Głównym założeniem programu jest budowa i modernizacja infrastruktury ogrodowej, a przez to poprawa jakości wypoczynku i rekreacji na działkach. Ponadto program ma zachęcać do prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia, a także ochrony środowiska i przyrody. To ważne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, seniorów i osób niepełnosprawnych.

 

– Coraz częściej również w miastach szukamy miejsc oddechu i spokoju. Taką przestrzeń oferują nam ogródki działkowe. Od kilku lat odzyskują swoją dawną dużą popularność i są miejscem spotkań całych rodzin. Środkami z budżetu Mazowsza chcemy więc pomóc w remontach i unowocześnianiu ROD-ów. Środki trafią również do działkowców z Przasnysza, którzy zaplanowali m.in. remonty ogrodzeń czy domów działkowca – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Działkowcy mogli liczyć nawet na 40 proc. dofinansowania do kosztów swojej inwestycji. Maksymalna kwota wsparcia dla jednego projektu to 10 tys. zł. Wnioski do programu mogły składać jednostki samorządu terytorialnego z województwa mazowieckiego, maksymalnie po jednym wniosku na każdy ROD znajdujący się na terenie danej jst.

 

W ubiegłym roku w ramach programu dofinansowane zostały 83 projekty. Ponad 700 tys. zł przeznaczono m.in. na remont świetlic, instalację monitoringu, wymianę ogrodzeń oraz modernizację budynków administracji ogródków działkowych.

 

Lista beneficjentów Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców

  1. ROD „EDEN”, zadanie: Ogrodzenie i dom działkowca dla ogrodu działkowego „Eden” w Przasnyszu, dofinansowanie: 10 tys. zł.
  2. ROD „STOKROTKA”, zadanie: Budowa domku zarządu ogrodu działkowego Stokrotka w Przasnyszu, dofinansowanie: 10 tys. zł.
  3. ROD „MAJOWE 2”, zadanie: Strefa relaksu Rodzinnego Ogrodu Działkowego Majowe 2 w Przasnyszu, dofinansowanie: 2 440.
  4. ROD „WIOSNA”, zadanie: Budowa ogrodzenia ogrodu działkowego Wiosna w Przasnyszu, dofinansowanie: 10 tys. zł.
  5. ROD "PRZYTORZE", zadanie: Budowa ogrodzenia Ogrodu Działkowego Przytorze w Przasnyszu, dofinansowanie: 10 tys. zł.

Liczba wyświetleń: 92

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.