Aktualności

Rusza II etap rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 541

2020.07.17 10:35

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • przedstawiciel wykonawcy podpisuje umowę Podpisana umowa z wykonawcą...
  • sygnatariusze umowy siedzą przy stole Wartość inwestycji...
  • marszełek przekazuje umowę wykonawcy. Mężczyźni podali sobie dłonie Prace zakończą się wiosną...

Dzięki środkom z budżetu Mazowsza droga wojewódzka nr 541 na terenie gminy Bieżuń zostanie rozbudowana. To drugi etap inwestycji, którego koszt przekroczy 66 mln zł. Podpisana właśnie umowa z wykonawcą daje zielone światło do realizacji projektu.

 

– Co roku największe środki z naszego budżetu przeznaczamy właśnie na modernizacje istniejących i budowę nowych dróg. Ta inwestycja jest jedną z największych w subregionie ciechanowskim, a jej drugi etap pochłonął 66 mln zł. Dobra infrastruktura drogowa, to podstawa rozwoju naszego województwa – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Nowa droga będzie przebiegała w miejscu starej. Aby zwiększyć bezpieczeństwo powstaną dodatkowe jezdnie drogi głównej, które ułatwią mieszkańcom dostęp do pobliskich nieruchomości. Wzdłuż całego odcinka pojawią się ścieżki rowerowe i piesze.

 

Rozbudowa 11-kilometorwego odcinka drogi przebiegającego na terenie gminy Bieżuń to kolejny etap inwestycji na drodze 541. Do końca miesiąca zakończone zostaną prace na terenie gmin Żuromin i Lubowidz które prowadzono na odcinku 18 km. Koszt obu etapów przekroczył 180 mln zł.

 

– Projektując chodniki, ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe szczególną uwagę zwracamy na bezpieczeństwo najmniej chronionych użytkowników drogi, czyli pieszych i rowerzystów. Prace na tej drodze będą kontynuowane w kolejnych latach – mówi Tomasz Dąbrowski dyrektor ds. inwestycji MZDW w Warszawie.

 

W ramach inwestycji przebudowane zostaną istniejące skrzyżowania, powstaną zjazdy indywidualne i publiczne, wyspy dzielące, przepusty drogowe i zatoki autobusowe. Projekt obejmuje również modernizację istniejących obiektów.

Liczba wyświetleń: 785

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.